REKLAMA
PGE aPBS
REKLAMA

W Sanoku i Singapurze odbędą się międzynarodowe zawody łyżwiarskie

SANOK / PODKARPACIE. Sanok i Singapur jako, jedyne na świecie, zostały wybrane na miejsce międzynarodowych obozów i zawodów w łyżwiarstwie szybkim dla państw, które są nowicjuszami w tej dyscyplinie. Obóz ten – ISU World Development Trophy 2013 odbędzie się po raz pierwszy w świecie i będzie finansowany w całości przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.

 

Od 8 do 13 stycznia 2013 r. Sanok będzie gościł przedstawicieli takich państw, jak: Armenia, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Izrael, Litwa, Luksemburg, Czarnogóra, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Szwajcaria. Singapur zgromadzi zaś sportowców z Ameryki Południowej i Azji.

Organizatorami sanockiej części przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku, Podkarpacki Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa oraz Miasto Sanok.

Celem tego obozu jest uaktywnienie państw – nowicjuszy w łyżwiarstwie, w których te tradycje dopiero się rodzą. Chcemy podzielić się z nimi naszymi doświadczeniami, bo przecież Sanok jest ośrodkiem, z którego wywodzi się wielu dobrych, utytułowanych łyżwiarzy, a przez to zachęcić do rozwijania dyscyplin łyżwiarskich w ich krajach – mówi Romuald Kaszubowicz, prezes POZŁSiW.

W Sanoku międzynarodowy obóz łyżwiarski, zakończony zawodami – 12 stycznia – odbędzie się na torze lodowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

– Nasze miasto otrzymało organizację tej imprezy ze względu na bazę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wysokie oceny za organizację corocznych międzynarodowych zawodów z cyklu Danubia Open Series. Modernizowany przez nas tor lodowy i jego zaplecze pozwalają w jednym miejscu rozgrywać zawody różnych dyscyplin łyżwiarskich – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR Sanok.

Powierzenie Sanokowi organizacji tego przedsięwzięcia to dobry prognostyk, gdyż organizatorzy zamierzają starać się o organizację Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Pierwsza edycja ISU World Development Trophy 2013 jest „przymiarką” do zorganizowania w latach następnych Światowego Festiwalu Łyżwiarskiego obejmującego dyscypliny: łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe z udziałem ok. 700 uczestników.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

źródło : materiał nadesłany

19-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.