REKLAMA
REKLAMA

Wykryto 780 paczek papierosów marki „Prima”

KROŚCIENKO/PODKARPACIE. Nielegalne papierosy o wartości rynkowej prawie 19 000 złotych wykryli podkarpaccy funkcjonariusze celni w autobusie, wjeżdżającym do Polski przez przejście graniczne w Krościenku.

W sobotę 10 listopada 2012r. funkcjonariusze Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości  w Krościenku w wyniku kontroli autobusu marki DAF, jadącego z Ukrainy do Pragi, wykryli 780 paczek papierosów marki „Prima” bez polskich znaków akcyzy. Papierosy były ukryte w dachu pojazdu.

W związku z, jak się okazało, uzasadnionym podejrzeniem, że w autokarze mogą być jeszcze inne skrytki z papierosami, celnicy podjęli decyzję o dodatkowym skontrolowaniu go za pomocą urządzenia skanującego. Dzięki temu w podłodze pojazdu celnicy wykryli kolejne 1100 paczek nielegalnych papierosów.

Do własności papierosów przyznał się 53-letni kierowca autobusu, obywatel Ukrainy, wobec którego Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe.

 

Beata Kulaga
Izba Celna w Przemyślu

12-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)