REKLAMA
REKLAMA

Wystawa fotografii w ODK Puchatek

SANOK / PODKARPACIE. Osiedlowy Dom Kultury Puchatek zaprasza na wystawę fotografii Barbary Czernek „Skalne miasto”. Wernisaż odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18:00 w Galerii Artistic ODK Puchatek.

Barbara Czernek – z wykształcenia jestem architektem, studia ukończyłam w Krakowie. Od 1972 roku mieszkam w Sanoku, tutaj spędziłam swoje dorosłe życie – aktualnie jestem już na emeryturze.
Fotografia towarzyszyła mi niemal od zawsze. Najpierw fotografia czarno – biała i mała ciemnia w łazience.  Poźniej ZENIT i pierwszy aparat cyfrowy – kompakt Canon. Bardzo długo zajmowałam się fotografią dokumentacyjną, chociaż aparat towarzyszył mi również w trakcie urlopów i wyjazdów zagranicznych.  Fotografią o charakterze artystycznym zainteresowałam się przed prawie sześcioma laty, kiedy to zaproszono mnie na spotkanie Sanockiego Klubu Fotografików. Wtedy też zaczęłam wyjeżdżać na warsztaty i plenery fotograficzne i do dziś staram się rozwijać swoje umiejętności.

Dla mnie fotografia jest sztuką piękna – jak kiedyś ją nazywano – utrwala moje momenty zachwytu, piękne i ważne. Na swoich pracach nie poprawiam rzeczywistości ani jej nie zmieniam. Ona po prostu jest, tak ją widzę.  Przedstawione na wystawie fotografie powstawały w trakcie plenerów w Karkonoszach w ciągu trzech lat. Wielokrotnie wracałam w znane mi już miejsca w poszukiwaniu odpowiedniego kadru i światła. Widoki są tam tak niesamowite, że miałam poczucie przeniesienia w inny wymiar rzeczywistości. Tajemnicze zakamarki, uskoki, przejścia, uformowane w fantastyczne postacie skały. Mam nadzieję, że tę atmosferę tajemnicy, tak bardzo mnie poruszającą, udało mi się przekazać.

Wernisaż: 19 XII 2012r., godz. 18.00

Wystawa w Galerii Artistic ODK Puchatek, ul.Traugutta 9
Wystawa czynna: 19 XII 2012 – 15 I 2013

ODK Puchatek

14-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)