REKLAMA
REKLAMA

Wystawa malarstwa Mariana Waldemara Kuczmy

SANOK. Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na otwarcie wystawy: „Marian Waldemar Kuczma malarstwo” w dniu 04.07.2012 (środa) o godz. 17.00 w Sali portretowej sanockiego zamku.

 

Marian Waldemar Kuczma urodził się w 1967 r. w Sanoku. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Miejscu Piastowym (specjalizacja – snycerstwo). W latach 1988-93 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1993 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Józefa Hałasa i prof. Mieczysława Zdanowicza. Obecnie prowadzi pracownię dyplomującą z malarstwa. Od  2008  r.  jest  kierownikiem  Katedry  Malarstwa  Akademii  Sztuk  Pięknych  we  Wrocławiu.


O  swoim  malarstwie
Nie wytyczam sobie sztywnych ram i obszarów inspiracji. Staram się być niezależnym od wykalkulowanych doktryn i zasad czy przyjętych a priori koncepcji ikonograficznych. W trakcie malowania często pojawiają się nowe pomysły i koncepcje. Wchodząc w przestrzeń obrazu, wydają się być bardziej atrakcyjne niż powód, dla którego rozpocząłem pracę nad płótnem. Eliminuję je – wychodząc z założenia, że za wszelką cenę muszę realizować swój pierwotny zamysł – ten, który został nakreślony w szybkim szkicu na kartce papieru i do którego odnoszę się w trakcie malowania. Proces malarski jest dla mnie rodzajem złożonej osobistej gry, potrzebą utrzymania (w trakcie pracy i poza nią) niesłabnącej  aktywności,  jest  rodzajem  penetracji  obrazu  i  odczuwania  jego  wewnętrznego  pulsowania.

29-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)