REKLAMA
REKLAMA

XIX Juwenalia Rzeszowskie i II Podkarpackie Juwenalia

PODKARPACIE. Tegoroczne Juwenalia odbędą się w dniach 16 -18 maja. Będą to już XIX Juwenalia. Na innych uczelniach w naszym województwie również są organizowane w tym czasie juwenalia, wszystkie te studenckie imprezy składają się na II Podkarpackie Juwenalia, których otwarcie oraz zamknięcie będzie miało miejsce w Rzeszowie.

16 maja o godzinie 13:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie, zarówno XIX Juwenaliów Rzeszowskich jak i II Juwenaliów Podkarpackich, na rynku w Rzeszowie. Później barwny korowód przejdzie ulicami miasta na miasteczko akademickie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Cichej, gdzie przez trzy dni studenci zawładną miastem.

Zagrają m.in. Coma, KSU, Power of Trinity, Big Cyc, Haratacze, Monopol, Pewex, Hey i Kult. Na wspólną zabawę zapraszają rzeszowskie uczelnie: Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna.

Oprócz koncertów mamy również szereg innych atrakcji. Drugiego i trzeciego dnia Juwenaliów Rzeszowskich odbędą się „Juwenalia za dnia – czyli wielka pobudka”. Na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu o godzinie 11:00 studenci zostaną głośno obudzeni przez syreny i megafony. Później odbędzie się „Śniadanie na trawie” gdzie żacy oprócz zregenerowania sił będą mogli wziąć udział w licznych konkursach.

Juwenalia to nie tylko koncerty i wielkie grillowanie, ale również świetna zabawa.
17 i 18 maja odbędą się Juwenalia na Sportowo czyli aktywne spędzanie czasu. Odbędą się wtedy liczne mecze i pokazy sportowe, m.in. siatkówki, footbollu amerykańskiego oraz pokazy wschodnich sztuk walki.  W Czwartek  o godzinie 14:00 będzie rozgrywany mecz piłki siatkowej„ Dziekani VS Samorząd Studentów UR”.   Ponadto, studenci będą mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, grze w ringo, tenisie stołowym, siłowaniu na rękę czy ślizgu w oleju na dwóch torach. Oprócz wspaniałej zabawy przewidywane są też nagrody.

Na zakończenie tegorocznych juwenaliów zapraszamy studentów na After Party w Kinie Zorza. W sobotę 19 maja odbędzie się tam juwenaliowy seans filmowy. Wyświetlony zostanie film norweskiego reżysera Joachima Trier’a „OSLO”. Seans rozpocznie się o godzinie 21:00, a dla studentów bilety w cenie 6 zł.

16-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)