REKLAMA
REKLAMA

BWA: „Z okna widziane”

SANOK. „Uwielbiam obserwować i podglądać. Jestem voyerem śledzącym życie codzienne, które rozgrywa się za moim oknem. Już jako uczeń szkoły podstawowej siedziałem w ławce tyłem do nauczyciela, aby mieć lepszy widok na resztę klasy

. Każdy szczegół miał i nadal ma dla mnie ogromne znaczenie. Z tego co zaobserwuję układam sobie opowieści, które później przelewam na papier i płótno. Dlatego wystawa Z okna widziane łączy w sobie dwa sposoby obrazowania, na której przeplatają się moje spostrzeżenia notowane na obrazach i w tekstach”.

BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Wojtka Kubiaka „Z okna widziane”.

Wojtek Kubiak „Z okna widziane”
wernisaż: 19.10.2012r, godz.: 18.00
BWA Galeria Sanocka
Rynek 14, 38-500 Sanok
Wystawa trwa do 16.11.2012r.

bez tytułu, z cyklu Instytucje, olej na płótnie, 2010r.

„Pierwszą część wystawy stanowią obrazy i rysunki, w których motywem są okna i drzwi. Na drugą część wystawy składają się z kolei teksty będące moją relacją z tego, co widziałem z okien mojego domu. Wystawa zatem może stać się opowieścią o podglądaniu i byciu podglądanym. Jest dowodem mojej fascynacji rzeczywistością, jej piętrową strukturą, gdzie napięcia są budowane na podstawowym poziomie i rozwijają się w niemalże metafizyczne kierunki. Bohaterowie i bohaterki obrazów są obserwowani na kilka sposobów: przez widza, przez autora fotografii, ale także przez tych, którzy stoją w oknach, a których my nie widzimy. To historia o tym, co nam umyka, co wydaje się być drugoplanowe, nieważne i zbędne.

Widz wystawy może sam stać się współautorem tej prezentacji, jego narracja jest równie ważna jak moja. Dlatego do jego dyspozycji zostaną przekazane materiały do pisania, wygodne siedzenia oraz – co najważniejsze – widok z okna galerii na to, co dzieje się na sanockim rynku. Każda opowieść ma znaczenie, niech buduje przestrzeń galerii, niech ściany zapełniają się historiami i „widokami z okien”. ”

Wojtek Kubiak

ZAPRASZAMY!

Skanowane teksty to rękopis z cyklu z okna widziane, 2012r.


19-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)