REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: Pijany i bez uprawnień zderzył się z radiowozem

POWIAT KROŚNIEŃSKI. Blisko 2,8 promila alkoholu stwierdzono w organizmie kierującego fiatem punto, który zderzył się z policyjnym radiowozem. Mężczyzna nie ma również prawa jazdy, które stracił za jazdę po pijanemu.

Na szczęście obydwa samochody zetknęły się wyłącznie lusterkami i odniosły jedynie minimalne uszkodzenia. Nikt nie doznał przy tym obrażeń.

Wczoraj po południu policjanci z posterunku w Miejscu Piastowym zostali skierowani na interwencję do Wrocanki. Jadąc oznakowanym oplem astra przez tę miejscowość, funkcjonariusze dostrzegli zmierzającego w przeciwnym kierunku fiata punto. Ponieważ droga w tym miejscu była wąska, a fiat jechał jej środkiem, kierowca radiowozu zjechał na prawą stronę i zatrzymał się. Kierujący fiatem mężczyzna nie zdołał jednak bezpiecznie wyminąć się z oplem i obydwa pojazdy zderzyły się lewymi lusterkami.

Bezpośrednio po kolizji sprawca nie zatrzymał się lecz odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później policjanci dogonili go i zatrzymali. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Mężczyzna był kompletnie pijany, w jego organizmie stwierdzono blisko 2,8 promila alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Z jego relacji wynikało, że prawo jazdy stracił za jazdę po pijanemu, a później nie przystąpił do egzaminu kontrolnego.

Jeżeli te informacje zostaną potwierdzone w toku dalszego postępowania, za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa 38-latkowi grozić będzie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie fiatem bez wymaganych uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków ciążących na uczestniku kolizji.

KMP Krosno

06-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)