REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: Pijany i bez uprawnień zderzył się z radiowozem

POWIAT KROŚNIEŃSKI. Blisko 2,8 promila alkoholu stwierdzono w organizmie kierującego fiatem punto, który zderzył się z policyjnym radiowozem. Mężczyzna nie ma również prawa jazdy, które stracił za jazdę po pijanemu.

Na szczęście obydwa samochody zetknęły się wyłącznie lusterkami i odniosły jedynie minimalne uszkodzenia. Nikt nie doznał przy tym obrażeń.

Wczoraj po południu policjanci z posterunku w Miejscu Piastowym zostali skierowani na interwencję do Wrocanki. Jadąc oznakowanym oplem astra przez tę miejscowość, funkcjonariusze dostrzegli zmierzającego w przeciwnym kierunku fiata punto. Ponieważ droga w tym miejscu była wąska, a fiat jechał jej środkiem, kierowca radiowozu zjechał na prawą stronę i zatrzymał się. Kierujący fiatem mężczyzna nie zdołał jednak bezpiecznie wyminąć się z oplem i obydwa pojazdy zderzyły się lewymi lusterkami.

Bezpośrednio po kolizji sprawca nie zatrzymał się lecz odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później policjanci dogonili go i zatrzymali. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Mężczyzna był kompletnie pijany, w jego organizmie stwierdzono blisko 2,8 promila alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Z jego relacji wynikało, że prawo jazdy stracił za jazdę po pijanemu, a później nie przystąpił do egzaminu kontrolnego.

Jeżeli te informacje zostaną potwierdzone w toku dalszego postępowania, za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa 38-latkowi grozić będzie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie fiatem bez wymaganych uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków ciążących na uczestniku kolizji.

KMP Krosno

06-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)