REKLAMA
REKLAMA

Za nami Rajd Grodzisko 2012 (ZDJĘCIA)

SANOK. W dniu 27 września odbyła się II edycja rajdu integracyjnego „Grodzisko 2012”. Został on zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Sanoku oraz Urząd Miasta Sanoka.

W rajdzie wzięło udział 120 gimnazjalistów ze wszystkich klas pierwszych Gimnazjum nr 2 oraz 13 z klas drugich i trzecich, którzy są członkami Szkolnego Koła Ekologicznego. Koordynatorami akcji byli wicedyrektor Gimnazjum nr 2 – Wacław Bojarski oraz pracownik Urzędu Miasta w Sanoku– Piotr Kutiak.

Towarzyszyli im nauczyciele: Maria Trzeciak, Aneta Pelc, Marzena Brejta, Anna Struś, Anna Dmitrzak, Izydora Rydosz, Barbara Silawska. Nauczycielom pomagali strażnicy miejscy: Barbara Krawczyk i Andrzej Wojnar, st. strażnik Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu – Maciej Sebastianka, a także leśniczy Leśnictwa Liszna – Marek Wilk.

Zaproszeni gości przez cały czas rozmawiali z młodzieżą, poruszając m.in. kwestie związane z ekologią, dbaniem o naturę, zachowaniem się na jej łonie. Impreza miała wieloaspektowe znaczenie.

– Rajd ten łączył w sobie przyjemne z pożytecznym. Przyjemne, to integracja młodzieży, możliwość lepszego poznania się, wspólne śpiewanie piosenek turystycznych, zaś pożyteczne to uwrażliwianie młodzieży na potrzebę ochrony środowiska, wdrażanie do udziału w takich akcjach, jak sprzątanie świata – mówi Maria Trzeciak, jedna z nauczycielek biorących udział w rajdzie.

Efekty tych działań widać w postaci posprzątanych szlaków turystycznych na terenie Sanoka i w jego okolicach. Uczniowie uporządkowali m.in. trasę od supermarketu Kaufland do Studni Królewskiej oraz szlak czerwony i Szlak Ikon, na odcinku wiodącym na Górę Krzyż. Towarzyszyła temu rywalizacja międzyklasowa na ilość zebranych śmieci, a także konkurs przyrodniczy. Zwycięzcy otrzymali słodycze, piłki do koszykówki i nagrody książkowe. Cateringiem zajęła się firma „PE – PO”.

Agnieszka Frączek

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

28-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)