REKLAMA

Zamknij drzwi, jeżeli nie chcesz zostać okradziony

POWIAT SANOCKI. W związku z zawiadomieniami o kradzieżach portfeli i innych cennych przedmiotów z mieszkań znajdujących się na terenie powiatu sanockiego, Policja apeluje o prawidłowe ich zabezpieczanie.

Zaleca się zamykać drzwi wejściowe nawet w czasie obecności domowników.

Zgłoszenia, jakie otrzymuje Policja są bardzo podobne. W mieszkaniu znajdującym się najczęściej na parterze nieznany mężczyzna kradnie torebkę lub zabiera portfel z jej wnętrza. W każdym przypadku torebka znajduje się przy drzwiach wejściowych, a domownicy obecni w mieszkaniu zajęci są pracami domowymi. Sprawca wchodzi przez otwarte drzwi kradnie cenne rzeczy i wychodzi. Jeśli otwierając drzwi do mieszkania spotyka domowników to zmieszany pyta o nazwisko wymyślonej osoby, której szuka i przeprasza za pomyłkę. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni doszło do 5 tego typu przypadków.

Policja prowadzi czynności w tych sprawach, które zmierzają do zatrzymania sprawcy lub sprawców.

Według ustaleń mężczyzna, sprawca tych kradzieży jest w wieku około 30-40 lat, wzrostu około 186 cm, dobrze zbudowany, ma krótko ścięte, ciemne, gęste włosy, śniadą karnację, może być ubrany w ciemne spodnie typu sztruksy i ciemny sweter w kolorowe pasy.

Apelujemy o prawidłowe zabezpieczanie mieszkań, zamykanie drzwi zarówno podczas naszej obecności, jak też w trakcie chwilowego wyjścia, na przykład wyrzucić śmieci lub do piwnicy. Nie należy pozostawiać cennych rzeczy przy drzwiach wejściowych, gdyż łatwo mogą one paść łupem złodzieja.

W przypadku stania się ofiarą przestępstwa należy niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. WItkiewicza 3 lub pod numerem tel. 13 46 57 310 bądź 997.

KPP Sanok

02-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.