REKLAMA
REKLAMA

Zapraszamy na Speedriding Polish Cup!

USTRZYKI DOLNE. Zapraszamy na II nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Speedridingu „SPEEDRIDING POLISH CUP”.. W mistrzostwach weźmie udział  czołówka najlepszych polskich zawodników w tej ekstremalnej dyscyplinie, z aktualnym  mistrzem Polski Arkadiuszem Sabatem z Prowing Team.

Zawody odbędą się na nartostradzie Laworta 2-3 marca 2012 roku. Początek, w piątek 2 marca o godzinie 9:30. Wstęp wolny.

Już po raz drugi ekstremalni narciarze spotkają się na początku marca w Ustrzykach Dolnych, gdzie na terenie stacji narciarskiej Laworta, rozpocznie się najbardziej widowiskowa impreza zimowa tego sezonu. Na specjalnie przygotowanej trasie o długości ponad jednego kilometra speedriderzy będą rywalizować w konkurencji „speed Control Slalom” o tytuł mistrza Polski. Widowiskowe skoki, loty oraz niezwykła umiejętność prowadzenia małego skrzydła w połączeniu z techniką narciarską – to wszystko będzie można zobaczyć w  wykonaniu najlepszych polskich zawodników.

Na stoku Laworta w Bieszczadach trwają przygotowania do imprezy, która jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce. Do zimowej stolicy Podkarpacia zawitają skrzydlaci narciarze, których zadaniem będzie pokonanie trudnej trasy w jak najkrótszym czasie. Przewidziano pięć konkurencji z elementami slalomu, wysokich skoków i latania. W tej niebezpiecznej i zarazem widowiskowej dyscyplinie zimowej tytułu mistrza Polski bronić będzie ubiegłoroczny zwycięzca Arkadiusz Sabat z Leska z Prowing Team.

Organizatorzy przygotowali zawodnikom małą niespodziankę. Na specjalnie zbudowanej na tę okazję skoczni, zawodnicy będą mogli zaprezentować najbardziej ekstremalne i wymagające doskonałej techniki skoki. Do startu w zawodach zgłosili się  reprezentanci 14 polskich miast, w sumie 20 zawodników. Do zawodów zgłosili się mistrzowie paralotniarstwa, spadochroniarstwa, narciarstwa, a wśród nich pionier tej ekstremalnej dyscypliny Wacław Kuzło – jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników na świecie.  Rywalizować oni będą nie tylko o tytuł mistrza Polski Speedridingu, ale również o wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów.

Jeżeli ten marcowy weekend masz wolny, to nie planuj nic innego, a z pewnością nie pożałujesz! Musisz tu być i zobaczyć to na żywo!

Z wielką przyjemnością informujemy, że zawody odbędą się pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej.

Mateusz Kuzło

Patronem medialnym imprezy są portale: Podkarpacie24.pl, tvBieszczady.pl, Bieszczady24.pl.


 

13-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)