REKLAMA

Zatrzymani za uprawę konopi

OLCHOWIEC / GMINA CZARNA. Wczoraj dwaj mieszkańcy gminy Solina usłyszeli zarzut uprawy i posiadania konopi oraz posiadania grzybków halucynogennych. Policjanci zabezpieczyli 44 krzewy konopi

, dwa worki z podsuszonymi kwiatami konopi i 5 grzybków halucynogennych.

W piątek w Olchowcu w gminie Czarna policjanci Wydziału Kryminalnego ustrzyckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Czarnej Górnej zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Solina. Mężczyźni zostali zatrzymani, gdy przenosili świeżo ścięte krzewy konopi do samochodu. Zatrzymanie było efektem przeprowadzonej wcześniej pracy operacyjnej.

Już podczas wstępnych rozmów zatrzymani przyznali się do uprawiania nielegalnych roślin. Nasiona, z których wyrosły okazałe krzewy o wysokości około 1,5 m mężczyźni zamówili przez Internet. Uprawę planowali już w kwietniu. Nielegalny proceder rozpoczęli od znalezienia odpowiedniego miejsca do posadzenia roślin. Przygotowali dwie działki, na które przesadzili wyhodowane wcześniej sadzonki. Po zatrzymaniu mężczyźni wskazali miejsce ukrycia dwóch worków z suszem. 23 i 24-latek twierdzili, że uprawiali konopie na własny użytek.

Wczoraj obydwaj usłyszeli zarzuty uprawy i posiadania konopi oraz posiadania grzybków halucynogennych. Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi i posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Ustrzyki Dolne

14-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.