REKLAMA
REKLAMA

Złodzieje aktywni podczas świątecznych zakupów

SANOK / PODKARPACIE. Już wkrótce święta. Najbliższe dni przeznaczymy na zakupy. Będzie to okres sprzyjający złodziejom kieszonkowym, gdyż świąteczny tłok, ścisk i pośpiech w sklepach ułatwia im „pracę”. Policja przypomina o zachowaniu czujności i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policja radzi i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym:

– Apelujemy do wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybierają się na zakupy, bądźmy czujni w sklepach, czy na targowiskach. Pośpiech i gonitwa przedświąteczna to doskonała „pożywka” dla kieszonkowców. Zabezpieczmy swoje portfele i torebki w taki sposób, by nie stały się łatwym łupem dla złodzieja. Podczas zakupów starajmy się nie eksponować zawartości swojego portfela. Cenne przedmioty chowajmy do wewnętrznej kieszeni swojego ubrania, nie nośmy ich w reklamówce lub dużej torbie na wierzchu.

– Podczas zakupów, np. przy wyjmowaniu towaru z koszyka, oglądania czy przymierzania ubrań, nie odkładajmy torebki na podłogę czy też ladę, poza zasięg swojego wzroku. Nie nośmy kluczy do mieszkania w tym samym miejscu co portfel, w przypadku kradzieży narazisz się na dodatkowe straty.

– Użytkownikom kart płatniczych przypominamy, by wraz z kartą nie przechowywali poufnego kodu PIN.

– Święta to również okres wzmożonych wyjazdów do rodzin. Pamiętajmy o tym, by podczas naszej nieobecności we właściwy sposób zabezpieczyć własne mieszkanie. Poprośmy zaufanych sąsiadów, którzy święta spędzą we własnych domach, aby mieli nasze domy „pod okiem” a w przypadku „wizyty nieproszonego gościa” poinformowali o tym policję.

– Natomiast jeżeli pozostaniemy w swoich mieszkaniach, uważajmy na oszustów-domokrążców. Gdy nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń wobec nieznajomych, nie wpuszczajmy ich do domu, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy, poinformujmy o tym policję.

Apelujemy o zachowanie wzmożonej czujności, zdrowego rozsądku i zwrócenie uwagi na wymienione zagrożenia. Niech ten przedświąteczny okres będzie dla wszystkich bezpieczny i spokojny.

źródło: KPP Brzozów

13-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)