REKLAMA
REKLAMA

Zmiana ustawy – paszport dla dzieci ważny 5 lat

Od 11 sierpnia br. paszporty wydawane dla dzieci poniżej 5 roku życia będą ważne przez 5 lat od daty wydania. Do tej pory dzieci w tym przedziale wiekowym otrzymywały tymczasowe dokumenty z rocznym terminem ważności.

Do 10 sierpnia br. dzieciom do 5 roku życia będą jeszcze wydawane paszporty tymczasowe ważne przez rok. Natomiast od 11 sierpnia podstawowym dokumentem podroży dla dzieci do 5 roku życia będzie paszport ważny przez 5 lat od daty wydania. Będzie to duże ułatwienie dla rodziców, którzy dotychczas co roku musieli wyrabiać nowe paszporty dla swoich dzieci.

Paszporty dla dzieci w przedziale wiekowym 5-13 lat są również ważne przez 5 lat. Natomiast paszporty wydane osobom małoletnim, które ukończyły 13. rok życia są ważne przez 10 lat od daty wydania.

Wydłużenie terminu ważności paszportów dla dzieci poniżej 5 lat to realizacja poselskiego projektu, który poparło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Nowy termin ważności paszportów dla dzieci do 5 roku życia wprowadza ustawa z 25 maja br. o zmianie ustawy o dokumentach paszportowych, która 11 lipca br. została opublikowana w Dzienniku Ustaw (Dz.U. z 2012, poz. 798).

BOSG

06-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)