REKLAMA
REKLAMA

Znaleziono szczątki skłusowanego żubra

ŁUKOWE. Wczoraj rano dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony przez leśników o znalezieniu w lesie, w pobliżu miejscowości Łukowe, szczątków żubra. Jak się okazało, zwierze zostało skłusowane. Policjanci i leśnicy ustalają okoliczności zdarzenia oraz sprawcę tego czynu.

W środę po południu w pobliżu miejscowości Łukowe, Podleśniczy Leśnictwa Średnie Wielkie w lesie znalazł szczątki żubra. Początkowo nie było wiadomo w jakich okolicznościach zwierzę straciło życie. Skóra żubra leżała częściowo w potoku. W innym miejscu była głowa. Ostre liniowe cięcie oddzielające głowę od skóry wskazywało, że zwierzę nie zostało upolowane przez drapieżnika, tylko skłusowane.

Policjanci wspólnie z Komendantem Posterunku Straży Leśnej, Podleśniczym Leśnictwa Średnie Wielkie oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii wykonali oględziny szczątków żubra. Po wykonaniu czynności głowa została zabezpieczona przez leśników, a lekarz weterynarii do dalszych badań zabezpieczył fragmenty kości, ząb i próbki tkanki miękkiej głowy.

Policjanci ustalają okoliczności skłusowania żubra oraz sprawcę tego czynu.

KWP
foto: RDLP Krosno

30-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)