REKLAMA
REKLAMA

Znaleziono szczątki skłusowanego żubra

ŁUKOWE. Wczoraj rano dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony przez leśników o znalezieniu w lesie, w pobliżu miejscowości Łukowe, szczątków żubra. Jak się okazało, zwierze zostało skłusowane. Policjanci i leśnicy ustalają okoliczności zdarzenia oraz sprawcę tego czynu.

W środę po południu w pobliżu miejscowości Łukowe, Podleśniczy Leśnictwa Średnie Wielkie w lesie znalazł szczątki żubra. Początkowo nie było wiadomo w jakich okolicznościach zwierzę straciło życie. Skóra żubra leżała częściowo w potoku. W innym miejscu była głowa. Ostre liniowe cięcie oddzielające głowę od skóry wskazywało, że zwierzę nie zostało upolowane przez drapieżnika, tylko skłusowane.

Policjanci wspólnie z Komendantem Posterunku Straży Leśnej, Podleśniczym Leśnictwa Średnie Wielkie oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii wykonali oględziny szczątków żubra. Po wykonaniu czynności głowa została zabezpieczona przez leśników, a lekarz weterynarii do dalszych badań zabezpieczył fragmenty kości, ząb i próbki tkanki miękkiej głowy.

Policjanci ustalają okoliczności skłusowania żubra oraz sprawcę tego czynu.

KWP
foto: RDLP Krosno

30-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)