PODKARPACIE. Już 1 lutego rozpocznie się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpacie 2013”. W tym roku Ministerstwo Sportu powierzyło jej organizację Województwu Podkarpackiemu w uznaniu za świetną organizację dotychczasowych zawodów w sportach zimowych.
Olimpiada rozpocznie się 1 lutego, a zakończy 3 marca 2013 roku. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego powierzył organizację zawodów Podkarpackiej Wojewódzkiej Federacji Sportu. Komitet Organizacyjny powołał Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. W skład prezydium komitetu weszli: Marian Kurasz – zastępca Burmistrza Sanoka, dr Damian Delekta – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku oraz Romuald Kaszubowicz – prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.
Stolicą zawodów będzie Sanok, który posiada świetną bazę sportową do uprawiania dyscyplin zimowych. W samym Sanoku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się konkurencje w łyżwiarstwie szybkim na torze długim i krótkim oraz mecze hokejowe.
– Żałujemy, że nie wszystkie dyscypliny można zlokalizować na Podkarpaciu. Najbardziej szkoda nam skoków narciarskich, które z powodu niespełnienia norm podyktowanych regulaminem olimpiady przez obiekt w Zagórzu zostaną rozegrane na skoczni w Wiśle. Liczymy na to, że w przyszłości uda się przebudować skocznię w Zagórzu, aby jak najwięcej dyscyplin skumulować na Podkarpaciu – mówi Romuald Kaszubowicz, członek Zarządu Federacji.
Olimpiada będzie finansowana w całości przez Ministerstwo Sportu (1 mln 630 tys. zł) oraz budżet Województwa Podkarpackiego (987 tys. zł). Najważniejsze jest to, że wszystkie sprzęty, które zostaną zakupione w ramach przygotowań do zawodów oraz wykonane prace adaptacyjne, będą służyły lokalnej społeczności i zostaną na stanie obiektów po zakończeniu olimpiady. Tym sposobem na przykład Sanok otrzyma sprzęt za kwotę ponad 700 tys. zł.
– Przeprowadzenie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc Sławomira Miklicza – członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, dr Wojciecha Blecharczyka – Burmistrza Sanoka, Mariana Kurasza – jego zastępcy oraz dr Damiana Delekty – dyrektora MOSiR-u. Na tych osobach zawsze możemy polegać przy organizacji imprez sportowych – dodaje Romuald Kaszubowicz, członek Zarządu Federacji.
W olimpiadzie weźmie udział 1450 zawodników: dzieci i młodzież z całej Polski, trenerów oraz sędziów.
Na Podkarpaciu konkurencje odbywać się będą:
1. Sanok:
– łyżwiarstwo szybkie tor długi: 8-10 lutego
– łyżwiarstwo szybkie tor krótki short track: 12-13 lutego
– hokej: 28 lutego -3 marca
2. Ustrzyki Dolne:
– narciarstwo alpejskie: juniorzy A: 4-6 marca, juniorzy B: 3-5 marca
– snowboard: 22-24 lutego
3. Dębica:
– curling: 6-7 lutego
– łyżwiarstwo figurowe: 15-16 lutego
4. Ustjanowej:
– narciarstwo klasyczne – biegi: 5-10 lutego
Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz