REKLAMA
REKLAMA

10 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W miniony weekend sanoccy policjanci ujawnili aż 10 nietrzeźwych kierujących. Niektórzy z zatrzymanych już wcześniej utracili prawo jazdy z związku z kierowaniem pojazdami na „podwójnym gazie”. O karach dla przestępców zdecyduje sąd.

Policjanci z sanockiej komendy od piątku do niedzieli w wyniku kontroli drogowych przeprowadzonych na terenie powiatu sanockiego ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących. Przestępstwa były popełniane zarówno przez rowerzystów, jak też kierowców samochodów.

W piątek funkcjonariusze zatrzymali troje pijanych kierujących, dwóch mężczyzn i jedną kobietę. W sobotę aż pięciu kierujących pod wpływem alkoholu. Natomiast w niedzielę dwóch. Spośród 10 przypadków, połowa kierowała rowerami, troje samochodami, a dwóch prowadziło ciągniki rolnicze. Przebadani na stan trzeźwości kierujący mieli w organizmach od 0,56 do 2,94 promila alkoholu.

Przypominamy, że kto będąc pod wpływem alkoholu kieruje pojazdem mechanicznym podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący rowerem, który znajduje się pod wpływem alkoholu może zostać ukarany karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Popełnienie przestępstwa wiąże się najczęściej z utratą prawa jazdy.

KPP Sanok

18-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)