REKLAMA
TORUS

10-lecie współpracy Sanoka z Gyöngyös

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku mija 10 lat, od kiedy Sanok zawarł umowę partnerską z węgierskim miastem Gyöngyös. Z tej okazji od 16 do 18 sierpnia w Sanoku przebywać będzie delegacja przedstawicieli tego miasta partnerskiego.


Program wizyty przedstawia się bogato. Jednym z wydarzeń towarzyszących pobytowi gości będzie uroczystość na Placu Partnerstwa w Sanoku, gdzie, zgodnie z sanocką tradycją, posadzone zostanie drzewo upamiętniające rocznicę 10 lecia partnerstwa obydwu miast. Uroczystego odsłonięcia drzewa, 18 sierpnia, o godz. 9.30, dokonają władze miasta Sanoka oraz miasta Gyöngyös. Zachęcamy do towarzyszenia temu wydarzeniu.

Delegacja węgierska, na czele z burmistrzem i wiceburmistrzem Gyöngyös, składająca się z radnych, dyrektorów tamtejszych jednostek samorządowych, przedstawicieli przemysłu, mediów, zobaczy Sanok z jego ciekawszymi obiektami, instytucjami, inwestycjami miejskimi. W programie pobytu na pewno nie zabraknie zwiedzania Muzeum Historycznego i Skansenu. Będzie także czas na spotkania z sanockimi przedstawicielami środowisk reprezentowanych przez gości. Oprócz Sanoka Węgrzy zobaczą także Bieszczady i Jezioro Solińskie podczas odbywających się tam regat pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Wezmą również udział w Sanockim Jarmarku, który jest jedną ze sztandarowych miejskich imprez.

Węgierskie Gyönģyös jest jednym z 7 miast partnerskich Sanoka, który współpracuje już z: Reinheim, Östersund, Cestas, Kamieńcem Podolskim, Drohobyczem, Humennem, a niedawno zawarł umowę intencyjną o współpracy z ukraińskim Białogrodem nad Dniestrem.

 

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

12-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.