REKLAMA
REKLAMA

225 drużyn w tegorocznej edycji Łukacijewska Cup! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Upłynął termin zgłaszania drużyn do rozgrywek. Ostatecznie do walki o puchar Mistrza Turnieju Łukacijewska CUP 2013 zgłosiło się 155 drużyn chłopców i 70 drużyn dziewcząt. Jeżeli aura będzie sprzyjać młodym sportowcom, pierwsze mecze eliminacyjne rozpoczną się na podkarpackich boiskach już w połowie kwietnia.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego już po raz drugi organizuje turniej piłkarski pod nazwą Łukacijewska CUP.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki.

Adresatami przedsięwzięcia są uczniowie szkół podstawowych z Podkarpacia, a jego głównym celem jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, upowszechnianie kultury fizycznej oraz zasad rywalizacji w duchu fair play. Sportowe zmagania mają również stać się dla młodych ludzi ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu, który współcześnie zdominowany został przez wirtualny świat Internetu.

Mecze finałowe zaplanowane zostały na 31 maja. Rozegrane zostaną, podobnie jak w roku ubiegłym – na Stadionie Resovii Rzeszów. Nagrodą główną dla zwycięzców w kategorii chłopców i dziewcząt jest wyjazd do Warszawy na mecz ligowy T-Mobile Ekstraklasy.

I edycja turnieju, który w roku ubiegłym cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów piłki nożnej, zgromadziła na podkarpackich boiskach ok. 1800 zawodników. Zwycięskie drużyny Łukacijewska CUP 2012, w nagrodę uczestniczyły w meczu Legii Warszawa z Wisłą Kraków, zwiedziły Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, a także siedzibę Sejmu RP. Nagrodą dla zdobywców trzech pierwszych miejsc były pamiątkowe puchary i medale oraz komplet profesjonalnego sprzętu piłkarskiego.  Niespodzianką, która sprawiła najwięcej radości młodym piłkarzom, było 300 piłek ufundowanych przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego, dla każdego dziecka biorącego udział w rozgrywkach finałowych. Każdy finalista, bez względu na osiągnięte wyniki, otrzymał również pamiątkową koszulkę, w której rozegrał spotkania meczowe. Również w tym roku organizatorzy przygotowują dla uczestników meczu finałowego niespodzianki, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

źródło: materiały nadesłane

11-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)