REKLAMA
REKLAMA

45 nowych funkcjonariuszy składało ślubowanie w Bieszczadzkim Oddziale SG (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Wczoraj (6 bm.), w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz promocja 12 absolwentów kursu chorążych po powrocie z Koszalina.

Ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Waldemar Skarbek, który również dokonał w imieniu Komendanta Głównego Aktu promocji chorążych SG.

Nowo przyjęci funkcjonariusze pozytywnie przeszli przez trudny proces kwalifikacyjny i zostali przyjęci do służby w szeregach Straży Granicznej. Zostali wyłonieni spośród około tysiąca osób aplikujących w 2012 roku do Bieszczadzkiego Oddziału SG.

W grupie jest 17 kobiet, pozostali to mężczyźni. Prawie wszyscy pochodzą z Podkarpacia.

W trakcie ceremonii funkcjonariuszom zostały odczytane zasady etyki zawodowej, a każdemu z nich Komendant BOSG wręczył pamiątkowy akt ślubowania.

Za kilkanaście dni młodzi funkcjonariusze rozpoczną szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, a po powrocie – w październiku 2013 r. – zostaną skierowani do służby na granicy z Ukrainą.

BOSG

07-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)