REKLAMA
REKLAMA

85 lat Ligi Ochrony Przyrody (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Liga Ochrony Przyrody obchodzi w tym roku 85 lat swojego istnienia. Bieszczadzki Okręg w Sanoku zorganizował z tej okazji uroczystości, które odbyły się w sobotę 23 listopada br.


Konferencja z okazji 85-lecia Ligi Ochrony Przyrody rozpoczęła się od wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego na plakat „85 lat Ligi Ochrony Przyrody”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół, w których działają szkolne koła LOP. W poszczególnych kategoriach wiekowych przedszkolaki i uczniowie projektowali plakat tematycznie związany z jubileuszem.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny LOP w Warszawie zasłużonym działaczom, osobom, które przyczyniły się do rozwoju LOP, a także idei ochrony przyrody ojczystej.

Srebrną Odznakę Honorową otrzymali: Franciszek Kita, Janusz Nastyn, Maria Siedlecka, Stanisław Naumowicz, Marian Pęcak, Wojciech Szczepanik, Bartosz Błażewicz, Ewa Handryś, Stanisław Jucha, Bolesław Radwański, Jan Wodzyński, Władysław Sołtysik.

Złotą Odznakę Honorową odebrali: Zenon Jewdokimow, Sebastian Koń, Piotr Wojnarowski

Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Ochrony Przyrody” dostali: Bolesława Witkowska, Elżbieta Zagrobelna-Kłoda, Ernest Nowak, Piotr Kutiak, Marek Marynowicz.

Najważniejszym z odznaczeń – Medalem Komisji Edukacji Narodowej – został uhonorowany Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. Medal KEN nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Pamiątkowym dyplomem i pucharem podziękowano również osobom i instytucjom, które przez lata wspomagały działalność LOP.

Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk wspomniał przy tej okazji początki działalności Krośnieńskiego, a od 2002 r. Bieszczadzkiego Okręgu LOP, jego rozwój, współpracę z wieloma instytucjami, osobami. Podzielił się także kilkoma faktami ze swojej działalności w LOP, zarówno w Krośnieńskim i Bieszczadzkim Okręgu, a także jako wiceprezes Zarządu Głównego LOP. Podkreślił rolę Ligi w edukacji i wychowaniu dzieci oraz młodzieży. Podziękował wszystkim, którzy przez lata propagowali i wspomagali działalność na rzecz poszanowania zasobów naturalnych.

Historię Okręgu Bieszczadzkiego przybliżył prezes Marek Marynowicz. Nie zabrakło także gratulacji i życzeń dla członków LOP od przybyłych gości, m.in. z Przemyśla, Krosna, Rzeszowa. Uroczystości urozmaicili swoim występem laureaci Festiwalu Piosenki Ekologicznej.

Obchody zakończyło odsłonięcie posadzonego w Parku Miejskim drzewka oraz tablicy pamiątkowej z okazji jubileuszu, którą odsłonił Kazimierz Wojewoda – pierwszy prezes Okręgu Krośnieńskiego.

źródło: UM w Sanoku / materiał nadesłany

27-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)