REKLAMA
REKLAMA

Udany start Anny Jasik w Czechach

SANOK / PODKARPACIE. W miniony weekend sanoczanka Anna Jasik reprezentowała Polskę na międzynarodowych zawodach w short-tracku Danubia Open Series , które odbyły się w miejscowości Bentky nad Jizerou w Czechach.  Występ zawodniczki UKS MOSiR można zaliczyć do bardzo udanych.

Najlepsze miejsce  Ania zajęła na dystansie 1500m,kończąc  bieg finałowy  na 4-tej pozycji. W biegu na 500m zajęła 7 lokatę bijąc o ponad sekundę rekord życiowy.  Trzeci dystans zakończył się pechowo dla naszej zawodniczki, która  po kolizji z Rosjanką odpadła w eliminacjach.

foto: Roman Surowiec

Ostatecznie, w mocnej,  30-to osobowej konkurencji  zawodniczek z  11-tu krajów sanoczanka uplasowała się na 6-tej pozycji w klasyfikacji wielobojowej, najwyżej ze wszystkich reprezentantów Polski. Dobra postawa w tych zawodach zaowocowała awansem na 6-tą pozycję w kwalifikacjach do zawodów Finał Europa Junior Cup. Są to prestiżowe zawody, na których  może wystartować  po 16 najlepszych zawodniczek i zawodników z Europy.  O awansie zadecydują wyniki ostatnich zawodów, które rozegrane będą w miejscowości Ventspils na Łotwie w dniach 3-5 stycznia 2014 r.

źródło: materiał nadesłany

27-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)