REKLAMA
TORUS

Afrykańskie upały na Podkarpaciu. Na termometrach jest już 26,7°C, i ciągle rośnie

SANOK / PODKARPACIE.  Zapowiada się dzisiaj najcieplejszy dzień tegorocznego lata. W stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Lesku rano zanotowano temperaturę 26,7 st. C w cieniu. To dopiero przedsmak tego, co nas dzisiaj czeka.

Wczoraj najwyższa temperatura zanotowana w w Lesku i Bieszczadach wynosiła 32 st. C.

Dzisiaj w miastach temperatura wzrośnie do 36 st. C. W Bieszczadach, na Połoninie Wetlińskiej, należy spodziewać się 28 st. C.. Już teraz jest tam ciepło – 21,3 st. C. Dla porównania: wczoraj w Tatrach było 21 st. C.

Jak zapowiadają meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, upał, który zawdzięczamy  napływowi powietrza zwrotnikowego, będzie doskwierał nam tylko dzisiaj. Jutro napłynie do Polski  chłodniejszy front atmosferyczny, za którym przyjdzie polarno-morskie powietrze. Będzie chłodnie, ale tylko do czwartku. Potem znowu będzie gorąco. Zgodnie z prognozą orientacyjną, w najbliższy weekend temperatura wzrośnie do 32 st. C.

29-07-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.