REKLAMA
REKLAMA

Alkohol i brawura przyczyną wypadków (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w Ustrzykach Dolnych doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W obydwu przypadkach ich uczestnicy byli pijani. Dopiero po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchaniu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Wczoraj około godz. 21.30 w Ustrzykach Dolnych na ul. Łukasiewicza doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem toledo stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał z jedni uderzając w drzewo. Świadkowie zdarzenia informowali, że w pojeździe  znajdowały się cztery osoby, dwie uciekły przed przyjazdem służb ratowniczych. Przybyli na miejsce policjanci zastali rannego 23-letniego pasażera oraz 25-letniego właściciela pojazdu. Obaj uczestnicy wypadku to mieszkańcy Ustrzyk Dolnych. Właściciel seata był pijany, miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast pasażer znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Żaden z mężczyzn nie wskazał kto kierował pojazdem. Ranny 23-latek znajduje się w szpitalu, natomiast 25-latek noc spędził w policyjnym areszcie, kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Na miejscu wypadku policyjni technicy zabezpieczyli wiele śladów, które pomogą w ustaleniu przyczyn wypadku i wskażą  kierującego pojazdem.

Tuż przed północą policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ul. Dworcowej z ich ustaleń wynikało, że kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek przewracając pojazd na  bok, po czym wydostał się z pojazdu i uciekł z miejsca zdarzenia w pobliskie zarośla. Policjanci sprawdzili przyległy teren lecz nie znaleźli tam nikogo, ustalili właściciela pojazdu, ale nie zastali go w domu, dopiero około godz. 3 nawiązali z nim kontakt. Mężczyzna przyznał się, że jest sprawcą kolizji, i że wcześniej spożywał alkohol. Podczas badania alkomat wskazał 3,42 promila alkoholu w jego organizmie.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

25-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)