REKLAMA
REKLAMA

Uczta duchowa dla melomanów

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Ujmujące pięknem wnętrze międzybrodzkiej cerkiewki wypełnił w ostatnią niedzielę Chrystusa Króla niezwykle piękny śpiew. Zgromadzeni wysłuchali znanych współczesnych pieśni religijnych w ciekawej aranżacji muzycznej  i wokalnej Marka Dzioka – znanego muzyka oraz kompozytora sanockiego.

Obok gospodarza koncertu kilka pieśni wykonała Dominika Semczyk, niezwykle uzdolniona młoda wokalistka, laureatka wielu festiwali  i przeglądów piosenek. Duetowi udało się stworzyć atmosferę zasłuchania zarówno niosących głębokie przesłanie tekstów, jak i bogatej linii melodycznej. Dodatkowo uczestnicy koncertu mogli podziwiać pięknie odnowioną ikonę Chrystusa Pantokratora, która po wielu miesiącach prac konserwacyjnych na warszawskiej ASP powróciła na swoje miejsce. Nad tegorocznymi pracami konserwatorskimi w Międzybrodziu  czuwała Kamila Wojtowicz z Sanoka, a mogły być zrealizowane dzięki znacznemu wsparciu Urzędu Konserwatorskiego z Przemyśla /20tys.zł/ i Marszałkowskiego z Rzeszowa /20tys.zł/. Ważnym był również tzw. udział własny, który powstał ze składek zbieranych w Międzybrodziu podczas niedzielnej Mszy św. /3 tys.zł/.

Od ponad stu lat Chrystus Pantokrator błogosławi przybywającym tu na modlitwę

Wszystkim Dobroczyńcom międzybrodzkiej świątyni należą się szczere podziękowania i serdeczna pamięć w modlitwie, która jest najpiękniejszą formą ludzkiej wdzięczności.


Foto i tekst: AS

25-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)