REKLAMA

Angela Gaber Trio na drodze do wydania debiutanckiego albumu ( FILM )

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki zespół Angela Gaber Trio bierze udział w akcji za pośrednictwem portalu Polak Potrafi, dzięki której zespół ma szansę na wydanie swojego debiutanckiego album „Opowieści z Ziemi”.

Idea crowdfunding polega na finansowaniu projektu na zasadzie drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane wdrożeniem jakiegoś pomysłu w życie.

Różnica miedzy crowdfundingiem, a zbiórką publiczną polega na wynagrodzeniu przez projektodawcę osób wpłacających pieniądze na rzecz projektu, w formie wcześniej ustalonej (nagrody).

Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj:

ORAZ TUTAJ

Muzyczna wędrówka, którą chcemy się z Wami podzielić. Połączenie folku z muzyką eksperymentalną. Znalezione, zasłyszane, ukochane melodie z różnych stron świata. Rozmaite smaki, zapachy, kolory…W repertuarze oryginalne aranżacje polskich, ukraińskich, bałkańskich.

Zespół Angela Gaber Trio

Angela Gaber – śpiew kolorowy (śmiechy, piski, krzyki) , bęben obręczowy

Look Sabat – duduk, saksofon, elektronika, przeszkadzajki, wokalizy

Aleksander Czikmakow – gitary wszelakie, grzechotki, śpiew

Jedni z laureatów Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe 2012”, Festiwalu Twórczości „Korowód 2012” Anny Treter oraz „Grechuta Festival 2011”.

https://www.facebook.com/AngelaGaberTrio

To nowa odsłona połączenia saksofonu, gitar, ormiańskiego duduka z subtelną elektroniką, ciepłym wokalem i eksperymentalnymi improwizacjami.

To projekt, który wyróżnia się na polskim rynku muzycznym. Ich indywidualne doświadczenia muzyczne, pochodzenie mają wpływ na nowy, nietuzinkowy kształt muzycznych kompozycji i aranżacji. Nowatorskie rozwiązania, użycie oryginalnego instrumentarium, swoiste improwizacje, niebywałe inspiracje muzyką świata z naciskiem na region karpacki oraz przenikanie indywidualnych historii, kultur, doświadczeń i losów…Muzyka z założenia, sprawia, że słuchacz przenosi się w inny wymiar czasu i przestrzeni.

Trio powstało stosunkowo niedawno w 2011 roku w Bieszczadach gdzie mieszkają i tworzą. Obracają się w różnych nurtach muzycznych, od folku po brzmienia elektroakustyczne. Tworzą także muzykę do spektakli. Ostatnio Można było ich usłyszeć podczas teatralnej odsłony dramatu Andrzeja Stasiuka „Ciemny las”.

Płyta została zarejestrowana w kościele w Mrzygłodzie dzięki uprzejmości ks. Marka Cecuły przy pomocy sanockich muzyków: realizacja – Konrad Oklejewicz (członek sanockiej Matragony), mastering – Wojciech Lubertowicz (były członek Matragony, dziąłający teraz w branży muzycznej w Warszawie).

Muzykę i efekty tej pracy można usłyszeć na kanale youtube:

Angela Gaber Trio – youtube

lub soundcloudzie:

Angela Gaber Trio – soundcloude


Zespół bierze także udział w konkursie organizowanym przez jedną z największych brytyjskich wytwórni z muzyką świata World Music Network.

Dzięki internautom sanocki zespół może zostać umieszczony na płycie-składance „The Rough Guide to Undiscovered World” a także jest nadzieja że udzielimy wywiadu do prestiżowego brytyjskiego magazynu Songlines podtrzymując dobrą passę polskich zespołów w międzynarodowym konkursie „Battle of The Bands” organizowanym przez World Music Network (dotychczasowymi zwycięzcami byli: Chłopcy kontra Basia i Sutari)

Głosy można oddawać :

Angela Gaber Trio – Plywe kacza po Tysyni

Angela Gaber Trio – Zoriuszka

źródło: materiały nadesłane

 

22-02-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.