REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: 2 mln złotych dofinansowania dla szpitala

SZPITAL SANOK / PODKARPACIE. Sanocki szpital otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na termomodernizację głównego budynku. Właśnie ogłoszono listę projektów, które otrzymają wsparcie. Bardzo się cieszymy, bo to spore pieniądze, dzięki którym w szpitalu będzie cieplej i oszczędniej – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

SP ZOZ na termomodernizację otrzyma blisko 2 mln zł, natomiast cała inwestycja będzie kosztować prawie 4.5 mln zł – dodaje starosta.

W trakcie oceny komisja ekspertów przyznawała najwięcej punktów tym projektom, które były w wysokim stopniu zgodne z aktualnymi potrzebami i mają znaczący wpływ na zrównoważony rozwój województwa. Na termomodernizacje pieniądze otrzyma 83 instytucje z terenu Podkarpacia.

Pieniądze pochodzą z dodatkowej puli przeznaczonej przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Widząc ogromne potrzeby w zakresie infrastruktury energetycznej, jak również uwzględniając kwoty dostępnych środków w ramach osi priorytetowej II oraz wahań kursu euro, jako zarząd zdecydowaliśmy o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na ten właśnie nabór wniosków – mówi Sławomir Miklicz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

22-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)