REKLAMA

Bajarze z Leska wyróżnieni

LESKO / PODKARPACIE. Przemysław Jankowski i Dawid Komonicki, uczniowie Technikum Leśnego w Lesku, zostali laureatami VII Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.

Przemysław Jankowski, który w ubiegłym roku zdobył w tym konkursie II nagrodę, tym razem zaprezentował gawędę „Granica lasu”, zaś Dawid Komonicki w opowieści „Dzikość” wcielał się w postać młodego dzika. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Kaja Hrabal, uczennica I klasy leskiego technikum, posiadająca wielkie możliwości gawędziarskie.

Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, zwracały uwagę znakomicie przygotowane prezentacje, oparte na własnych doświadczeniach mówców, ozdabiane gwarą, często z zastosowaniem rekwizytów i wyszukanych środków stylistycznych. Były tez gawędy rymowane.

Tradycją jest, że leśnicy z Podkarpacia przywożą laury z Gołuchowa. Pięciokrotnym laureatem tego konkursu był Adrian Wiśniowski z Nadleśnictwa Cisna, który w 2011 roku zdobył też tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Wśród wyróżnionych w poprzednich edycjach była też Małgorzata Kaczorowska z Nadl. Dynów.

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Edward Marszałek

22-05-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.