REKLAMA
REKLAMA

Będąc widoczny, będziesz bezpieczny

SANOK / PODKARPACIE. Jesień to pora roku, w której zmrok zapada wcześniej niż latem, a poranki często są mgliste. Dlatego też Policja apeluje o prawidłowe oświetlenie rowerów oraz zakładanie odblasków przez pieszych. Zadbajmy o to by być widocznym na drodze, by być bezpiecznym.

Policja dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego coraz częściej zatrzymuje do kontroli drogowej rowerzystów. Kierowcy jednośladów zapominają o prawidłowym oświetleniu rowerów czy też zakładaniu odblasków. Podobnie jest z pieszymi, którzy ubrani na ciemno, bez elementów odblaskowych, chodzą poboczami dróg lub przechodzą przez jezdnie. Jest to szczególnie uciążliwe wieczorami, gdyż sprawia, że rowerzysta bądź pieszy są niemal niewidoczni dla kierowców samochodów lub zostają zauważeni w ostatniej chwili. W takiej sytuacji o wypadek nietrudno, tym bardziej, że jest to pora roku, gdy na zewnątrz dość szybko zapada zmrok.

Policja apeluje, aby zadbać o prawidłowe oświetlenie rowerów oraz używanie elementów odblaskowych. W miarę możliwości piesi oraz rowerzyści powinni nosić odzież w jaskrawych kolorach i korzystać z odblasków.  Bycie widocznym na drodze znacząco wpływa na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

źródło: KPP Sanok

10-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)