REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo zależy od nas samych

SANOK / PODKARPACIE. Policja zwraca się do kierowców o szczególną ostrożność z uwagi na wcześnie zapadający zmrok i bardzo zmienną pogodę. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Jesień to czas, gdy rano dłużej jest ciemno, a po południu dość szybko zapada zmrok. To również czas, gdy niespodziewanie zmienia się pogoda a poranki często witają nas niską, niekiedy ujemną, temperaturą. Wyczuwamy w otoczeniu spore ochłodzenie, bądź niespodziewanie zaczyna padać deszcz, a czasami nawet śnieg. Według policyjnych danych jesień to czas, gdy częściej niż w innych porach roku dochodzi do zdarzeń drogowych. Biorąc pod uwagę statystykę, najczęstszą przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy jadącymi pojazdami. 

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest tu dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Policja zachęca również do zmiany opon z letnich na zimowe.

źródło: KPP Sanok

14-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)