REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczne przedświąteczne zakupy w Ustrzykach Dolnych (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W Ustrzykach Dolnych środa jest dniem targowym, dlatego właśnie wczoraj ustrzyccy policjanci pełnili wzmożone służby na „zielonym rynku” i w jego okolicach. Przypominają handlującym, jak i kupującym, by dbali o swoje mienie.

Należy pamiętać, że przestępcy nie próżnują, ten czas to dla nich znakomita okazja do wzbogacenia. Podczas przedświątecznej gorączki zwiększa się zagrożenie kradzieżami portfeli, pieniędzy, a często kompletu dokumentów i kluczy.

Przedświąteczne zakupy mogą się stać przyczyną naszych kłopotów, gdy stracimy portfel z gotówką, kartą płatniczą i dokumentami. Jeżeli chcemy się tego ustrzec stosujmy się do kilku prostych zasad podczas zakupów:

– portfele z dokumentami, pieniędzmi bądź telefony komórkowe przechowujmy w wewnętrznych kieszeniach ubioru, nie zaszkodzi co pewien czas sprawdzić czy rzeczy te są na swoim miejscu,

–  baczną uwagę zwracajmy na damskie torebki, najlepiej trzymajmy je przed sobą lub w ręku – krótko za pasek, unikajmy wkładania ich do koszyków z zakupami, gdyż zwiększa to ryzyko kradzieży,

– nie pozostawiajmy w samochodach, na widocznym miejscu, torebek, saszetek, przedmiotów wartościowych. O ile jest to możliwe, to na noc zabierajmy ze sobą do mieszkania samochodowy radioodtwarzacz, sprawdźmy czy samochód jest zamknięty i czy włączyliśmy alarm, jeśli taki posiadamy.

– ograniczmy do minimum używanie telefonów komórkowych na ulicach, w parkach i wszystkich tych miejscach, gdzie mógłby on zostać znienacka nam wyrwany,

– wracając wieczorem unikajmy odosobnionych, nieoświetlonych miejsc, a najlepiej skorzystajmy z taksówki lub autobusu.

Uważajmy przy bankomatach. Tutaj także możemy paść ofiarą złodziei i oszustów. Oszuści montują nakładki ze skanerami na czytniki kart magnetycznych, nakładki na klawiatury lub minikamery do przechwycenia numerów PIN. I choć trudno stwierdzić, czy na bankomacie jest założona nakładka, to warto zachować ostrożność, a ewentualnymi podejrzeniami podzielić się z Policją.

Z apelem zwracamy się również do pieszych i kierowców. Zachowajmy cierpliwość i ostrożność w miejscach zwiększonego ruchu, bądźmy kulturalni i wyrozumiali dla innych użytkowników dróg. Nie spieszmy się, lepiej dojechać kilka minut później niż wcale. Na parkingach przysklepowych, a przede wszystkim przy dużych sklepach, bądźmy ostrożni, ale i wyrozumiali dla pieszych i innych zmotoryzowanych.

Uważajmy również na osoby zajmujące się handlem obwoźnym jakie pojawiają się w naszych domach, na osiedlach, oferując nam towary w atrakcyjnych cenach. Często są to przedmioty o niskiej jakości, wyroby oferowane jako złoto, srebro często są tanimi imitacjami.

Wspólnie zadbajmy o to, aby te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były udane i radosne.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne


19-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)