REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczne przedświąteczne zakupy w Ustrzykach Dolnych (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W Ustrzykach Dolnych środa jest dniem targowym, dlatego właśnie wczoraj ustrzyccy policjanci pełnili wzmożone służby na „zielonym rynku” i w jego okolicach. Przypominają handlującym, jak i kupującym, by dbali o swoje mienie.

Należy pamiętać, że przestępcy nie próżnują, ten czas to dla nich znakomita okazja do wzbogacenia. Podczas przedświątecznej gorączki zwiększa się zagrożenie kradzieżami portfeli, pieniędzy, a często kompletu dokumentów i kluczy.

Przedświąteczne zakupy mogą się stać przyczyną naszych kłopotów, gdy stracimy portfel z gotówką, kartą płatniczą i dokumentami. Jeżeli chcemy się tego ustrzec stosujmy się do kilku prostych zasad podczas zakupów:

– portfele z dokumentami, pieniędzmi bądź telefony komórkowe przechowujmy w wewnętrznych kieszeniach ubioru, nie zaszkodzi co pewien czas sprawdzić czy rzeczy te są na swoim miejscu,

–  baczną uwagę zwracajmy na damskie torebki, najlepiej trzymajmy je przed sobą lub w ręku – krótko za pasek, unikajmy wkładania ich do koszyków z zakupami, gdyż zwiększa to ryzyko kradzieży,

– nie pozostawiajmy w samochodach, na widocznym miejscu, torebek, saszetek, przedmiotów wartościowych. O ile jest to możliwe, to na noc zabierajmy ze sobą do mieszkania samochodowy radioodtwarzacz, sprawdźmy czy samochód jest zamknięty i czy włączyliśmy alarm, jeśli taki posiadamy.

– ograniczmy do minimum używanie telefonów komórkowych na ulicach, w parkach i wszystkich tych miejscach, gdzie mógłby on zostać znienacka nam wyrwany,

– wracając wieczorem unikajmy odosobnionych, nieoświetlonych miejsc, a najlepiej skorzystajmy z taksówki lub autobusu.

Uważajmy przy bankomatach. Tutaj także możemy paść ofiarą złodziei i oszustów. Oszuści montują nakładki ze skanerami na czytniki kart magnetycznych, nakładki na klawiatury lub minikamery do przechwycenia numerów PIN. I choć trudno stwierdzić, czy na bankomacie jest założona nakładka, to warto zachować ostrożność, a ewentualnymi podejrzeniami podzielić się z Policją.

Z apelem zwracamy się również do pieszych i kierowców. Zachowajmy cierpliwość i ostrożność w miejscach zwiększonego ruchu, bądźmy kulturalni i wyrozumiali dla innych użytkowników dróg. Nie spieszmy się, lepiej dojechać kilka minut później niż wcale. Na parkingach przysklepowych, a przede wszystkim przy dużych sklepach, bądźmy ostrożni, ale i wyrozumiali dla pieszych i innych zmotoryzowanych.

Uważajmy również na osoby zajmujące się handlem obwoźnym jakie pojawiają się w naszych domach, na osiedlach, oferując nam towary w atrakcyjnych cenach. Często są to przedmioty o niskiej jakości, wyroby oferowane jako złoto, srebro często są tanimi imitacjami.

Wspólnie zadbajmy o to, aby te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były udane i radosne.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne


19-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)