REKLAMA
REKLAMA

Bielska spółka wciąż zainteresowana Autosanem. Trzeba czekać na wynik rozmów

SANOK / PODKARPACIE. Nie mogę podać żadnych konkretów, ale toczą się między nami rozmowy – mówi Mariusz Rosa, prezes spółki WISS w Bielsku-Białej, która według nieoficjalnych do tej pory informacji jest zainteresowana rozpoczęciem produkcji w sanockim Autosanie. – Rozmowy są dopiero w fazie wstępnej. Nie mogę informować czego dotyczą i kiedy się zakończą.


 

Dorota Mękarska

Dzisiaj Grzegorz Tarnawa, nowy właściciel Autosanu, sam wizytował zakład. Nie było z nim spodziewanego potencjalnego inwestora, o którym słuchy krążyły w Autosanie od kilku dni. Nie oznacza to, jednak, że firma wycofała się z rozmów. Jak informuje prezes Mariusz Rosa, rozmowy trwają. Trudno jednak już dzisiaj przesądzać o ich wyniku.

Założony w 1988 r. spółka komandytowo-akcyjna WISS jest jednym z największych w Europie producentów samochodów ratowniczo-gaśniczych dla straży pożarnych, pojazdów lotniskowych oraz specjalistycznych samochodów dla policji i wojska.

Obecnie większość produkcji spółki jest eksportowana na rynki europejskie oraz światowe i trafia do jednostek straży pożarnych w ponad czterdziestu krajach świata na czterech kontynentach. Firma posiada trzy zakłady w Polsce oraz zakład w Szwecji, a także dwa oddziały w Niemczech i Czechach. Zatrudnia ponad 400 pracowników. Dotychczas wyprodukowała ponad 3 tys. pojazdów.

W zeszłym roku bielska spółka kupiła Fabrykę Maszyn Bumar-Koszalin, która specjalizowała się w produkcji podnośników hydraulicznych montowanych na samochodach ciężarowych i przyczepach.

26-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)