REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki sztab WOŚP zagra po raz trzeci z rzędu! Czy Sanok ma szansę na otrzymanie sprzętu medycznego?

SANOK / PODKARPACIE. Przed nami 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzeci raz z rzędu, w zbieraniu pieniędzy pomoże bieszczadzki sztab. – Liczymy na to, że po zakończeniu najbliższego finału, do Sanoka trafi specjalistyczny sprzęt – mówi szef sztabu. Wiemy już, kto zagra podczas podczas uroczystego zakończenia akcji na dziedzińcu sanockiego Zamku.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszą na ulice miast 12 stycznia 2014 roku. Zebrane podczas 22. finału pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Trzeci raz z rzędu, w Sanoku uformował się bieszczadzki sztab.

Jesteśmy jedynym w Polsce regionalnym sztabem. Swoim zasięgiem obejmiemy trzy powiaty: bieszczadzki, leski i sanocki. Pieniądze zbierać będzie około 750 wolontariuszy, którzy miejmy nadzieję, zapełnią 400 puszek – mówi Łukasz Zakrzewski, szef bieszczadzkiego sztabu WOŚP.

12 stycznia, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, wolontariusze pojawią się na ulicach miast oraz mniejszych miejscowości.

11 stycznia o godzinie 16:00, w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku odbędzie się 2. WOŚP-owy Podkarpacki Maraton Zumby. W tygodniu poprzedzającym finał, odbędzie się również bal noworoczny dla dzieci organizowany przez MDK i PWSZ w Sanoku (klub Górnik).

Wiele atrakcji przewidziano również w dzień finału:

– pokazy służb ratowniczych,
– WOŚP-owa ślizgawka na torze lodowym Błonie,
– jedyna zarejestrowana w Polsce okolicznościowa radiostacja krótkofalarska,
– Światełko do Nieba – dziedziniec Zamku, koncert zespołu Baciary,
– gry i zabawy z dziećmi,
– wiele innych – szczegóły wkrótce.

Chcemy zachęcić do wspólnej zabawy całe rodziny i dotrzeć do jak najszerszego grona osób. Informacje związane ze szczegółowym programem przekażemy wkrótce – zaznacza szef bieszczadzkiego sztabu WOŚP.

Sztab wciąż czeka na wolontariuszy. Chętni mogą zgłaszać się do Młodzieżowego Domu Kultury do 20 grudnia 2013 roku.

Będzie to trzeci z rzędu Bieszczadzki Finał WOŚP. W poprzednich latach nie udawało się otrzymać znaczącej pomocy w postaci specjalistycznego sprzętu medycznego.

Postanowiliśmy kontynuować funkcjonowanie sztabu, choć wiemy, że Sanok nie otrzymał znaczącej pomocy w postaci sprzętu w poprzednich latach. Było tak dlatego, że statut fundacji nie pozwala na przeznaczenie wyposażenia do oddziałów, które posiadają I stopień referencyjności (np. sanocki oddział neonatologii).  Zakupione urządzenia wędrują do oddziałów z II lub III stopniem specjalizacji – tłumaczy Łukasz Zakrzewski. – Podczas najbliższego finału będzie inaczej, ponieważ pieniądze będą zabieranie na sprzęt do wyposażenia SOR-ów, a te nie są klasyfikowane za pomocą stopnia referencyjności. Dlatego liczymy, że tym razem uda nam się pozyskać sprzęt dla sanockiego szpitala. Poza tym, WOŚP zagra nie tylko w Polsce, ale niemalże na całym świecie. Bieszczadów po prostu nie może zabraknąć – dodaje.

foto: WOŚP

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)