REKLAMA
REKLAMA

BWA Galeria Sanocka: Wernisaż wystawy „Cień Czarnobyla”

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy „Cień Czarnobyla”, który odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godzinie 18:00. Inauguracja wystawy zbiega się z 27. rocznicą katastrofy atomowej w Czarnobylu. Dzieła dedykowane są wszystkim, którzy ucierpieli wskutek największej w historii awarii reaktora atomowego.

CIEŃ CZARNOBYLA

Arkadiusz Andrejkow, Marcin Łukasiewicz, Tomek Mistak, Sylwester Stabryła, Łukasz Szałankiewicz, Jan Szczepkowski, Sławomir Toman, Mariola Wawrzusiak.

wernisaż: 26.04.2013r.
godzina 18:00
BWA Galeria Sanocka
Rynek 14, Sanok

Smak płynu Lugola…

Piękny kwietniowy poranek. Idziemy z rodzicami do przychodni wypić płyn Lugola, a później w nagrodę na lody. W niektórych przychodniach rozdawano nawet kolorową oranżadę, hit lat osiemdziesiątych. Przed aptekami i przychodniami ustawiają się kilometrowe kolejki. Pomimo ładnej pogody w powietrzu wisi atmosfera grozy. Za kilka dni ma odbyć się oczekiwana pierwszomajowa defilada…

W wyniku eksperymentu z testowanym zasilaniem, 26 kwietnia 1986 roku doszło do awarii w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4, elektrowni atomowej w Czarnobylu. W skutek przegrzania reaktora doszło do wybuchu wodoru, pożaru, oraz rozprzestrzenienia substancji promieniotwórczych. Jak na ironię, wypadek zdarzył się w trakcie testu, który miał służyć poprawie bezpieczeństwa. Władze ZSRR początkowo zaprzeczały katastrofie, a później podawały skąpe i niemożliwe do sprawdzenia dane na ten temat. Wywołało to w Europie spekulacje o tysiącach ofiar śmiertelnych i zagrożeniu dla mieszkańców sąsiadujących państw. Katastrofa została zakwalifikowana jako największa w dziejach ludzkości.

Wystawę dedykujemy wszystkim, którzy ucierpieli wskutek katastrofy w Czarnobylu.

ZAPRASZAMY!!!

źródło: materiały nadesłane

22-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)