REKLAMA
REKLAMA

Ciarko PBS ma nowego bramkarza

SANOK / PODKARPACIE. Obecny wicelider rozgrywek Polskiej Hokej Ligi pozyskał nowego bramkarza. Sanockiej „świątyni” będzie strzegł 23 – letni Czech polskiego pochodzenia Ondřej Raszka. Do tej pory, zawodnik reprezentował barwy klubu z Katowic, w którym rozegrał 24 spotkania, notując ponad 90% skuteczność i średnią 3,83 traconych bramek na mecz.

Ondřej Raszka przepuścił 92 gole na 941 strzałów. Czech był jednym z najmocniejszych punktów drużyny ze Śląska.

Klub z Sanoka zdecydował się na ściągnięcie nowego bramkarza, po tym, jak kontuzji naderwania mięśnia przywodziciela lewego uda doznał John Murray. Amerykanin nabawił się urazu właśnie w meczu przeciwko GKS-owi Katowice (wyjazd 5:4 po dogrywce). Do tej pory, Murraya zastępował 20 – letni Mateusz Skrabalak, który zaprezentował dobrą grę, zbierając pochlebne opinie.

Powrót do gry doświadczonego bramkarza zza oceanu był istotny ze względu na zbliżający się turniej finałowy Pucharu Polski, który zaplanowano na 28-29 grudnia. Tymczasem, po zawieszeniu rozgrywek przez siedem polskich klubów, przeprowadzenie zawodów w pierwotnym terminie stoi pod dużym znakiem zapytania.

Raszka podpisał z Ciarko PBS kontrakt do końca sezonu 2013/2014.

12-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)