REKLAMA
REKLAMA

Ciekawe zajęcia ekologiczne dla przedszkolaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ośrodek Naukowo – Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku  Narodowego po raz kolejny zaprosił przedszkolaków z Zagórza do uczestniczenia w programie edukacyjnym „Kolorowe rozmowy  z mieszkańcami naszej ziemi”.

Zajęcia odbyły się w dniach 19,20-03-2013r. W ramach programu dzieci zwiedziły wystawę przyrodniczą” Flora i fauna Bieszczadów”, gdzie mogły z bliska zobaczyć zwierzęta żyjące w naszym rejonie. Największe zainteresowanie wzbudziły niedźwiedzie, wataha wilków oraz dziki.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i gry edukacyjne, poprzez które  dzieci zgłębiały tajniki bieszczadzkiej przyrody.

Układanie puzzli – dzik

Poznawanie tropów zwierząt – niedźwiedzia, wilka, dzika.

Dużą atrakcją dla dzieci było poznawanie zwierząt poprzez dotyk – dzieci dotykając futerko odgadywały nazwę zwierzątka.

Swoje wrażenia dzieci przedstawiły w postaci prac plastycznych. Najchętniej malowały największe zwierzęta żyjące w Bieszczadach, niedźwiedzie, żubry, wilki. Prace plastyczne zostaną pokazane na wystawie w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach dolnych 27 kwietnia 2013r. Najciekawsze zostaną nagrodzone.

03-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)