REKLAMA
PIOTR URUSKI Bukowsko Życzenia Powiat Sanocki Urząd Marszałkowski Życzenia Sanok
REKLAMA

Czy szynobus pojedzie do Łupkowa? Poseł namawia do wyjścia na ulice (FILM)

Czy szynobus pojedzie do Łupkowa? Poseł namawia do wyjścia na ulice (FILM)

ZAGÓRZ,  RZESZÓW/ PODKARPACIE. W  siedzibie Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie po raz kolejny dyskutowano o przyszłości połączeń kolejowych z Zagórza do Krościenka i Łupkowa. Spotkanie miało być przełomem w sprawie, jednak przyszłość zagórskiej kolei jest nadal niepewna.

Ważną informacją jest to, ze od grudnia do marca czynna będzie linia 106 Jasło – Rzeszów, której remont był główny przyczyną do zawieszania połączeń z zagórskiego węzła kolejowego. Jednak w grudniu do życia wchodzi nowy rozkład jazdy, w którym linii 107 i 108 nie uwzględniono.

– Według mojej oceny Urząd Marszałkowski dał się jednak przekonać do argumentacji administratora linii, że jeśli w najbliższym czasie nie będzie ona użytkowana, zostanie fizycznie zamknięta. To ostatnia deska ratunku by utrzymać tę linię. Wstępnie jestem umówiony z dyr. Lechem na przedstawienie rozkładu jazdy do zaopiniowania przez przewoźnika – podkreśla Igor Wójciak ze Społecznego Komitetu Obrony Kolei w Zagórzu.

Więcej informacji w materiale filmowym.

29-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.