REKLAMA
REKLAMA

Dachowanie na drodze w Starej Wsi. Kierowca i pasażer w szpitalu (ZDJĘCIA)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Kierowca i pasażer opla, który dachował, trafili do szpitala. Ich pojazd prawdopodobnie wjechał do przydrożnego rowu i po uderzeniu w betonowy przepust ponownie znalazł się na drodze, sunąc dachem po asfalcie uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata, po czym ponownie znalazł się w przydrożnym rowie.

We wtorek w nocy, kilka minut przed godz. 1. brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Starej Wsi, na drodze wojewódzkiej nr 886. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali uszkodzonego opla i fiata.  Na miejscu obecna była karetka pogotowia i personel medyczny udzielający pomocy osobom pokrzywdzonym w wypadku.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Młodzi ludzie, 21-letni i 25-letni mieszkańcy Bliznego podróżujący oplem vectrą dachowali. Ich pojazd prawdopodobnie po wjechaniu do przydrożnego rowu uderzył w betonowy przepust. Siła uderzenia była tak ogromna, że auto zostało wyrzucone ponownie na drogę i sunąc dachem po asfalcie uderzyło w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata, którym kierował 23-letni mieszkaniec Starej Wsi. W wyniku tego zdarzenia kierowca i pasażer opla odnieśli obrażenia i trafili do szpitala, gdzie pozostali pod opieką lekarzy. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników tego zdarzenia. Kierowca fiata był trzeźwy. Natomiast u 21-latka urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ze względu na obrażenia 25-letniemu mieszkańcowi Bliznego została pobrana krew do badania.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków tego zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni, który z mężczyzn kierował oplem.

Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

źródło: KPP Brzozów

15-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)