REKLAMA
REKLAMA

Dachowanie na drodze w Starej Wsi. Kierowca i pasażer w szpitalu (ZDJĘCIA)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Kierowca i pasażer opla, który dachował, trafili do szpitala. Ich pojazd prawdopodobnie wjechał do przydrożnego rowu i po uderzeniu w betonowy przepust ponownie znalazł się na drodze, sunąc dachem po asfalcie uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata, po czym ponownie znalazł się w przydrożnym rowie.

We wtorek w nocy, kilka minut przed godz. 1. brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Starej Wsi, na drodze wojewódzkiej nr 886. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie zastali uszkodzonego opla i fiata.  Na miejscu obecna była karetka pogotowia i personel medyczny udzielający pomocy osobom pokrzywdzonym w wypadku.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Młodzi ludzie, 21-letni i 25-letni mieszkańcy Bliznego podróżujący oplem vectrą dachowali. Ich pojazd prawdopodobnie po wjechaniu do przydrożnego rowu uderzył w betonowy przepust. Siła uderzenia była tak ogromna, że auto zostało wyrzucone ponownie na drogę i sunąc dachem po asfalcie uderzyło w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata, którym kierował 23-letni mieszkaniec Starej Wsi. W wyniku tego zdarzenia kierowca i pasażer opla odnieśli obrażenia i trafili do szpitala, gdzie pozostali pod opieką lekarzy. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników tego zdarzenia. Kierowca fiata był trzeźwy. Natomiast u 21-latka urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ze względu na obrażenia 25-letniemu mieszkańcowi Bliznego została pobrana krew do badania.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków tego zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni, który z mężczyzn kierował oplem.

Za spowodowanie wypadku grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

źródło: KPP Brzozów

15-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)