REKLAMA
REKLAMA

Dostali się nielegalnie do Polski w naczepie tira

SANOK / PODKARPACIE. 15 listopada, funkcjonariusze SG z Sanoka wspólnie z Policją z Dukli, prowadzili czynności kontrolne w miejscowości Kobylany (powiat krośnieński). W trakcie działań zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy ukrywając się w naczepie polskiego tira.

Jak wyjaśnili, na parkingu w Turcji weszli do naczepy i ukryli się między kadziami z farbą. Celem ich podróży miały być Niemcy. Również, w trakcie postępowania wyjaśniającego, jako świadek został przesłuchany kierowca ciężarówki. Zeznał, że nic nie wiedział o turystach na gapę. Zatrzymani to dwaj obywatele Syrii, w wieku 19 i 21 lat oraz 11- letni obywatel Iranu.

Aktualnie, Sąd Rejonowy w Krośnie wydał postanowienie o umieszczeniu pełnoletnich Sudańczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, a 11- latka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Przemyślu. Cała trójka będzie oczekiwać na wydalenie z Polski.

źródło: SG

18-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)