REKLAMA
REKLAMA

Dotacje unijne nie są przedmiotem postępowania prokuratorskiego

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przedmiotem lutowej kontroli CBA w podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim nie były dotacje unijne – podało Radio Rzeszów.

Informacja wynika z pisma Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, które trafiło do Rzeszowa.

W piśmie można przeczytać: „Postępowanie przygotowawcze nie jest prowadzone aktualnie w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w realizacji projektów współfinansowanych przez Unię Europejską.” – napisał prokurator Andrzej Markowski z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

Fragment pisma przedstawił wczoraj na konferencji prasowej w Rzeszowie wicemarszałek Zygmunt Cholewiński.

O taki dokument zabiegał Urząd Marszałkowski, przygotowując wyjaśnienie dla Komisji Europejskiej. W marcu Bruksela poinformowała, że dopóki nie otrzyma informacji, o tym których dotacji dotyczy kontrola CBA, wstrzymuje certyfikację wydatków na realizację projektów unijnych. W grudniu odesłano faktury na 118 mln zł za wydatki poniesione przez samorząd podkarpacki. Aby odblokować certyfikację wydatków, Urząd Marszałkowski przesłał pismo z lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej do Brukseli.

Przypomnijmy: po lutowej kontroli CBA w Urzędzie Marszałkowskim, jak i rzeszowskim mieszkaniu marszałka Mirosława Karapyty media i opinia publiczna zostały poinformowane, że dotyczyła ona dotacji udzielonych w latach 2011-12 przez samorząd województwa, niektórych decyzji związanych z zatrudnieniem pracowników i delegacji zagranicznych.

17-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)