REKLAMA
REKLAMA

Dwaj nieletni i 31-latek sprawcami włamań i kradzieży w Bieszczadach

POLANA / CHREWT / BIESZCZADY. Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Czarnej oraz policjanci wydziału kryminalnego ustrzyckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców włamań do domku letniskowego w Polanie i przyczep w Chrewcie. Okazali się nimi dwaj nieletni i 31-letni mieszkaniec gminy Czarna. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Pod koniec lutego br. dzielnicowi rewiru w Czarnej ujawnili włamania do przyczep campingowych w Chrewcie. Funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie właścicieli przyczep oraz przedmiotów, które zostały skradzione. Z ustaleń wynikało, że z przyczep skradziono wędki, zanęty do ryb, przybory wędkarskie, podbierak i krzesło wędkarskie. Na początku kwietnia zgłoszono także włamanie do domu letniskowego w Polanie, którego właściciel mieszka na Śląsku. Po jego przybyciu ustalono, że z domku skradziono m.in. wiatrówkę, aparat fotograficzny, telefon komórkowy i inne przedmioty, których wartość oszacowano na kwotę blisko 3000 zł.

Współpraca dzielnicowych i policjantów wydziału kryminalnego przyczyniła się do ujawnienia sprawców włamania, którymi okazali się dwaj nieletni, którzy przebywali w Bieszczadach na przepustce z Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku Kamiennej i 31-letni mieszkaniec gminy Czarna. Nieletni włamali się do wszystkich przyczep campingowych. Do domku letniskowego w Polanie włamali się kilka dni po tym, gdy włamał się do niego 31-latek.

Wczoraj, policjanci przeprowadzili czynności z udziałem jednego nieletniego, który złożył wyjaśnienia. W jego przypadku sprawa swój finał znajdzie w sądzie dla nieletnich. Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów.

Także wczoraj, 31-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do domku, on również przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, wiele przedmiotów jednak zostało wywiezionych w okolice Warszawy, gdzie mężczyzna pracował. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

17-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)