REKLAMA
REKLAMA

Dwaj nieletni i 31-latek sprawcami włamań i kradzieży w Bieszczadach

POLANA / CHREWT / BIESZCZADY. Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Czarnej oraz policjanci wydziału kryminalnego ustrzyckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców włamań do domku letniskowego w Polanie i przyczep w Chrewcie. Okazali się nimi dwaj nieletni i 31-letni mieszkaniec gminy Czarna. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Pod koniec lutego br. dzielnicowi rewiru w Czarnej ujawnili włamania do przyczep campingowych w Chrewcie. Funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie właścicieli przyczep oraz przedmiotów, które zostały skradzione. Z ustaleń wynikało, że z przyczep skradziono wędki, zanęty do ryb, przybory wędkarskie, podbierak i krzesło wędkarskie. Na początku kwietnia zgłoszono także włamanie do domu letniskowego w Polanie, którego właściciel mieszka na Śląsku. Po jego przybyciu ustalono, że z domku skradziono m.in. wiatrówkę, aparat fotograficzny, telefon komórkowy i inne przedmioty, których wartość oszacowano na kwotę blisko 3000 zł.

Współpraca dzielnicowych i policjantów wydziału kryminalnego przyczyniła się do ujawnienia sprawców włamania, którymi okazali się dwaj nieletni, którzy przebywali w Bieszczadach na przepustce z Ośrodka Socjoterapii w Skarżysku Kamiennej i 31-letni mieszkaniec gminy Czarna. Nieletni włamali się do wszystkich przyczep campingowych. Do domku letniskowego w Polanie włamali się kilka dni po tym, gdy włamał się do niego 31-latek.

Wczoraj, policjanci przeprowadzili czynności z udziałem jednego nieletniego, który złożył wyjaśnienia. W jego przypadku sprawa swój finał znajdzie w sądzie dla nieletnich. Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów.

Także wczoraj, 31-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do domku, on również przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, wiele przedmiotów jednak zostało wywiezionych w okolice Warszawy, gdzie mężczyzna pracował. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

17-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)