REKLAMA
REKLAMA

Ewa Chodakowska wręczyła nagrody sanockim gimnazjalistom (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Nasi chłopcy są bojowi, walczą zawsze jak wojskowi” – to okrzyk kibica, którym klasa II a z Gimnazjum nr 2 w Sanoku wygrała konkurs na najciekawsze hasło kibica. Konkurs był elementem kolejnego działania, tym razem pod nazwą „Kibicuję z klasą”, w ramach programu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”, realizowanego przez Urząd Miasta Sanoka.

 

Celem działania „Kibicuję z klasą”, którym objęto młodzież gimnazjalną, było promowanie wśród młodych ludzi, często kibiców, prawidłowych zachowań podczas meczów, imprez sportowych, ale także innych imprez masowych. Tematykę tę poruszano w czasie spotkań z gimnazjalistami, które odbywały się z udziałem przedstawicieli policji. Przybliżyli oni uczniom kwestie odpowiedzialności karnej za zachowania niezgodne z prawem.

Ogłoszono również wspomniany konkurs dla całych klas gimnazjalnych na dowcipne teksty i hasła wspierające wybraną przez nich drużynę sportową lub ulubionego sportowca. Gimnazjaliści mieli za zadanie wymyślić hasła, które będą nowatorskie, śmieszne, a zarazem nie będą propagowały przemocy, różnego rodzaju uprzedzeń i innych niepożądanych zachowań kibicowskich. Do Urzędu Miasta wpłynęło kilkadziesiąt propozycji z 17 klas gimnazjalnych. Uczniowie przysłali wiele ciekawych haseł, a niektóre klasy nawet rozbudowane formy poetyckie, dopingujące sportowców z różnych drużyn. Jury konkursu uznało za najciekawsze hasło wymyślone przez uczniów klasy II a z Gimnazjum nr 2 w Sanoku, dopingujące sanockich hokeistów.

Rozdanie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Sanoka 10 grudnia br. W uroczystości, oprócz koordynatorów programu, uczniów i ich opiekunów, uczestniczyli także: pochodząca z Sanoka trenerka fitness Ewa Chodakowska oraz Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. Wręczyli oni wyróżnienia zwycięzcom. Obecność sławnej trenerki była ogromną niespodzianką dla gimnazjalistów i sprawiła im dużą radość.

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali komplet koszulek kibica z nadrukowanym zwycięskim hasłem, a także możliwość dopingowania ulubionej drużyny podczas wybranego meczu. Nagrody pocieszenia otrzymali także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca: czyli kolejno klasa I b z Gimnazjum nr 4 oraz klasa I a z Gimnazjum nr 2.

Mamy nadzieję, że uczniowie sprawdzą się także jako przykładni kibice i posłużą innym za wzór.

 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

 

11-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook