REKLAMA
REKLAMA

Dzień Nauki w Szkołach Podstawowych: nr 1 i nr 6

SANOK / PODKARPACIE. 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 oraz 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie wzięli udział w „Dniu Nauki”. Były to jednodniowe warsztaty, podczas których dzieci konstruowały roboty oraz uczestniczyły w pokazie eksperymentów chemicznych.

Dzieci młodsze z klas 1-2 pracowały z klockami LEGO WeDo przyjmujące przede wszystkim postać zwierząt (np. lew, ptak), maszyn (np. łódka, dźwig) i ludzi. Dzieci starsze z klas 3-6 konstruowały robota w oparciu o zestawy LEGO Mindstorms.

Wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach chemicznych, podczas których pod opieką instruktora, wybrani uczniowie przeprowadzali fascynujące eksperymenty z zakresu chemii.
Nad dziećmi stałą opiekę sprawowali doświadczeni instruktorzy oraz nauczyciele.
Organizatorzy, czyli firma Roboty i Spółka to zespół ludzi chcących pokazywać naukę  w niecodzienny sposób. Instruktorzy to inżynierowie, absolwenci lub studenci kierunków ścisłych – doświadczeni w pracy z dziećmi. Większość z nich jest tutorami w Akademii Przyszłości, gdzie pomagają dzieciom osiągać sukcesy, których wcześniej nikt nie dostrzegał.

materiał nadesłany

11-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)