REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjalistki z sanockiej ,,dwójki” stawiają na języki obce

SANOK / PODKARPACIE. Ogromnym sukcesem pochwalić się może jedenastoosobowa grupa uczennic Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku, która z powodzeniem przeszła przez eliminacje szkolne kuratoryjnego Konkursu Języka Francuskiego. Dziewczyny zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbędzie się wkrótce w Rzeszowie.


Jest to wydarzenie bezprecedensowe, które wzbudziło ogromną radość zainteresowanych, tym bardziej, że test konkursowy nie należał w tym roku do najłatwiejszych. Zaznaczyć tutaj należy, że większość wspomnianych gimnazjalistek uczy się języka francuskiego dopiero drugi rok, zaś cztery z nich rozpoczęły naukę trzy miesiące temu, w związku z czym jest to dla nich nie lada sukces.

Dyrekcja i nauczyciele gimnazjum, przekonani o celowości kształcenia językowego, zaproponowali swoim uczniom naukę trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego. I mimo, że ten ostatni język nauczany jest stosunkowo krótko, jak widać, na koncie uczniów, którzy go wybrali odnotowano już pierwsze sukcesy.

Młodzież Gimnazjum nr 2 w Sanoku wielokrotnie miała okazję przekonać się, jak przydatna jest znajomość języków obcych podczas wycieczek
i wyjazdów w ramach „zielonych szkół” do Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, czy Norwegii. Takie wyjazdy stały się niemalże tradycją szkoły.

O tym, jak ważna, w dobie otwarcia się Polski na świat, jest znajomość języków obcych, chyba nie trzeba przekonywać nikogo. Wiedzą o tym świetnie uczniowie G2 i jak widać stawiają na języki. Trzymamy za nich kciuki i życzymy dalszych sukcesów!


materiał nadesłany

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook