REKLAMA
REKLAMA

Gmina Zagórz przekazała blisko 100 tys. zł na rzecz sanockiego szpitala (FILM)

Gmina Zagórz przekazała blisko 100 tys. zł na rzecz sanockiego szpitala (FILM)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Sanocki szpital wzbogacił się o nowe urządzenia medyczne: videokolonoskop, defibrylator oraz kardiomonitor. Zakup sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu.

Videokolonoskop – służy do diagnozowania schorzeń jelita grubego, przede wszystkim do wykrywania stanów zapalnych i nowotworów. W przypadku stwierdzenia polipów możliwe jest ich usunięcie, co zapobiega zezłośliwieniu.

Dzięki temu skutecznie zapobiega się wystąpieniu częstej, groźnej choroby nowotworowej – raka jelita grubego.

Wskazania do wykonania kolonoskopii:
badanie przesiewowe, obciążenie rodzinne – rak jelita grubego w rodzinie, wiek >50 lat – kolonoskopia raz na 10 lat, bóle brzucha, krwawienia z odbytu, zmiana motoryki jelit (zaparcia, biegunki), pobieranie wycinków z guzów jelita grubego do badania histopatologicznego, niedokrwistość niejasnego pochodzenia, tamowanie krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego i usuwanie ciał obcych (np. pasożytów).

Defibrylator – zabezpiecza salę operacyjną Oddziału Laryngologii. Jest to sprzęt bezpośrednio ratujący ludzkie życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia podczas zabiegu.

Kardiomonitor – nadzoruje funkcje życiowe organizmu: akcję i rytm serca, ciśnienie tętnicze krwi, częstość oddechu, temperaturę ciała i poziom tlenu we krwi. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń, urządzenie to powiadamia personel medyczny o konieczności podjęcia pilnych działań leczniczych.

Nowy sprzęt medyczny w szpitalu

Wartość zakupionych urządzeń: 94 tys. zł. Zakup sfinansowała Rada Miasta i Gminy Zagórzu.

źródło: SP ZOZ w Sanoku

11-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)