REKLAMA
REKLAMA

Gmina Zagórz przekazała blisko 100 tys. zł na rzecz sanockiego szpitala (FILM)

Gmina Zagórz przekazała blisko 100 tys. zł na rzecz sanockiego szpitala (FILM)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Sanocki szpital wzbogacił się o nowe urządzenia medyczne: videokolonoskop, defibrylator oraz kardiomonitor. Zakup sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu.

Videokolonoskop – służy do diagnozowania schorzeń jelita grubego, przede wszystkim do wykrywania stanów zapalnych i nowotworów. W przypadku stwierdzenia polipów możliwe jest ich usunięcie, co zapobiega zezłośliwieniu.

Dzięki temu skutecznie zapobiega się wystąpieniu częstej, groźnej choroby nowotworowej – raka jelita grubego.

Wskazania do wykonania kolonoskopii:
badanie przesiewowe, obciążenie rodzinne – rak jelita grubego w rodzinie, wiek >50 lat – kolonoskopia raz na 10 lat, bóle brzucha, krwawienia z odbytu, zmiana motoryki jelit (zaparcia, biegunki), pobieranie wycinków z guzów jelita grubego do badania histopatologicznego, niedokrwistość niejasnego pochodzenia, tamowanie krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego i usuwanie ciał obcych (np. pasożytów).

Defibrylator – zabezpiecza salę operacyjną Oddziału Laryngologii. Jest to sprzęt bezpośrednio ratujący ludzkie życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia podczas zabiegu.

Kardiomonitor – nadzoruje funkcje życiowe organizmu: akcję i rytm serca, ciśnienie tętnicze krwi, częstość oddechu, temperaturę ciała i poziom tlenu we krwi. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń, urządzenie to powiadamia personel medyczny o konieczności podjęcia pilnych działań leczniczych.

Nowy sprzęt medyczny w szpitalu

Wartość zakupionych urządzeń: 94 tys. zł. Zakup sfinansowała Rada Miasta i Gminy Zagórzu.

źródło: SP ZOZ w Sanoku

11-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)