REKLAMA
REKLAMA

Góry, upał i 520 km do przebiegnięcia. Maciej Więcek pokonuje Główny Szlak Beskidzki

BIESZCZADY / PODKARPACIE.  Dzisiaj o wschodzi słońca Maciej Więcek, Mistrz Polski w Maratonach Pieszych na Orientację, stanął na starcie najdłuższego biegu swojego życia. Zamierza w 100 godzin pokonać Główny Szlak Beskidzki, liczący 520 km. Dotychczasowy rekord liczy 163 godziny.

 

Maciek Więcej (fot. K.Dołęgowski) / bieganie.pl

Główny Szlak Beskidzki wiedzie z Bieszczadów, przez Beskid Niski, Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Śląski.

37 – letni biegacz wystartował dzisiaj z Wołosatego. Bieg zakończy w Ustroniu. Czas biegu liczony jest od startu do samego końca, wliczając godziny poświęcone na odpoczynek i sen.

Średnio w ciągu dnia Maciej Więcek będzie musiał przebiec około 130 km. Ten codzienny dystans ma zamiar pokonywać w 18 godzin. Startuje o godz. 4 rano. Bieg będzie kończył o godz 22 – 23.

Dzięki lokalizatorowi GPS na bieżąco można śledzić postęp biegu. Biegacza wspomaga ekipa, która, relacjonuje to wydarzenie, a także zapewnia mu prowiant. Obecnie biegacz dotarł do Cisnej.

O Macieju Więcku mówi się, że etatowo wygrywa wszystkie biegi na 100 km. Prawda jest taka, że od 2005 roku wygrał 6 z 7 biegów na 100 km. Biegacz pochodzi z Krakowa.

 

MAPA Z LOKALIZACJĄ BIEGACZA

fot. K.Dołęgowski / bieganie.pl

 

20-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)