REKLAMA
REKLAMA

Groził matce nożem. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie

SANOK / PODKARPACIE. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który groził przy użyciu noża swojej matce. 18-latek dopuścił się także przestępstwa kierowania gróźb karalnych oraz pozbawienia wolności wobec innej osoby.

Do zdarzenia doszło w kwietniu w Sanoku przy ul. Sadowej. Policjanci zostali wezwani w związku z interwencją domową. Z informacji wynikało, że podczas awantury między matką a synem mogło dojść do użycia noża kuchennego przez chłopaka. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Został jednak zatrzymany przez sanockich policjantów.

Ten sam sprawca w maju br. popełnił również inne przestępstwo na szkodę 19-letniej mieszkanki Sanoka. Przy użyciu ostrego narzędzia groził kobiecie pozbawieniem życia oraz pozbawił ją wolności nie pozwalając na opuszczenie mieszkania.

Zebrany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu trzech zarzutów popełnienia przestępstwa. Dotyczyły one czynów zabronionych wymienionych w kodeksie karnym jako groźby karalne oraz pozbawienia człowieka wolności.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Z katalogu przestępstw, jakich dopuścił się sprawca najwyżej zagrożone jest przestępstwo z art. 189 kk tj. pozbawienia człowieka wolności. Za ten czyn ustawa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

20-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)