REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: Krasnikow i Kołtakow wystąpią w Sanok Cup!

SANOK / PODKARPACIE. Wspaniała wiadomość dla wszystkich sympatyków ice speedway’a nadeszła wczoraj późnym wieczorem. Siedmiokrotny indywidualny mistrz świata, absolutna legenda dyscypliny, Nikołaj Krasnikow obrał VII Ice Racing Sanok Cup jako swoje najprawdopodobniej jedyne zawody poza granicami ojczystej Rosji w sezonie 2013/2014!

Wielki sportowiec zakończył w 2012 roku karierę w indywidualnych mistrzostwach świata na rzecz pracy organizatorskiej i trenerskiej w Republice Baszkirii. Swoją szczególną opieką objął młody talent w osobie Dmitrija Kołtakowa, z którym razem reprezentują barwy zespołu z Ufy.

Promotorom zawodów w Sanoku również jego, aktualnego wicemistrza świata, walczącego o złoto aż do ostatniego weekendu rywalizacji w Uppsali udało się przekonać do występu na Podkarpaciu.

Sanok Cup: syn zastąpi ojca
Gdy w styczniu 2007 roku rozgrywano pierwszą edycję nabierających coraz większego prestiżu zawodów, na przełożony z powodu niekorzystnej aury turniej nie dotarł jeden z reprezentantów Niemiec. Był to nie kto inny, jak Franz Mayerbuechler senior.

Pięć lat później na tor w podmoskiewskich Łuchowicach podczas eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata wyjechał mało znany osiemnastolatek z Inzell w Bawarii. Typowany na „czerwoną latarnię” i dostarczyciela punktów, zdołał zaskoczyć paru bardziej doświadczonych kolegów (w tym znanego Czecha, Radka Hutlę), co ostatecznie pozwoliło mu zająć 12. lokatę z 4 punktami. Tak właśnie objawił się światu lodowych wyścigów młodszy z Mayerbuechlerów.

Mając stale u boku służącego swoją pomocą ojca, Franz junior może stopniowo podnosić swoje kwalifikacje. Do niezłego, 11. miejsca w debuitanckim Roelof Thijs Bokaal 2011 w Assen, jeździec urodzony 28 czerwca 1993 roku dorzucił także 4. pozycję w tegorocznym turnieju we szwajcarskim Flims i 13. w ostatnim Finale Mistrzostw Europy w Ufie. Dodatkowym splendorem była możliwość jazdy w powracającym do rodzinnego miasta cyklu „Grand Prix” Lodowych Gladiatorów. W roli rezerwowego Franz zdobył na Max-Aicher-Arena swój pierwszy i jak wypada życzyć, nie ostatni punkt w najważniejszej rywalizacji w wyścigach motocyklowych na lodzie. Zaproszenie na zawody do Polski będzie niejako klamrą spajająca absencję jego ojca przed siedmiu laty.

VII Sanok Cup zapowiada się jako starcie sporej liczby debiutantów z rutynowanymi gwiazdami ice speedway’a, od których potwierdzenia udziału mają nadejść w najbliższych tygodniach. Emocje zatem gwarantowane!

źródło: oficjalna strona internetowa Ice Racing

09-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)