REKLAMA
REKLAMA

II Marsz Katyński w Rymanowie

RYMANÓW / PODKARPACIE. Brygada Podkarpacka ONR organizuje II Marsz Katyński w Rymanowie, który odbędzie 5 kwietnia 2013 roku. Celem wydarzenia jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. Elita Narodu poniosła śmierć z polecenia Stalina, który upatrywał w niej główną przeszkodę na drodze do realizacji zbrodniczych planów zniewolenia całego społeczeństwa.

W szczególny sposób organizatorzy pragną uczcić pamięć Wiesława Nowatorskiego prezesa tajnej placówki MW we Lwowie, który za sprawą swojej postawy jest dzisiaj dla nas wszystkich wzorem.

Marsz rozpocznie się 5 kwietnia o godzinie 17.00 pod kinem Sokół przy ulicy Grunwadzkiej. Następnie trasa zmierzać będzie do Dębów Pamięci, które upamiętniają trzynastu Polaków zamordowanych w bestialski sposób. Wydarzenie zakończy się odczytaniem okolicznościowych przemówień, złożeniu wieńców, zapaleniu zniczy oraz odśpiewaniu hymnu państwowego.

materiał nadesłany / ONR Podkarpacie

03-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)