REKLAMA
REKLAMA

II Marsz Katyński w Rymanowie

RYMANÓW / PODKARPACIE. Brygada Podkarpacka ONR organizuje II Marsz Katyński w Rymanowie, który odbędzie 5 kwietnia 2013 roku. Celem wydarzenia jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. Elita Narodu poniosła śmierć z polecenia Stalina, który upatrywał w niej główną przeszkodę na drodze do realizacji zbrodniczych planów zniewolenia całego społeczeństwa.

W szczególny sposób organizatorzy pragną uczcić pamięć Wiesława Nowatorskiego prezesa tajnej placówki MW we Lwowie, który za sprawą swojej postawy jest dzisiaj dla nas wszystkich wzorem.

Marsz rozpocznie się 5 kwietnia o godzinie 17.00 pod kinem Sokół przy ulicy Grunwadzkiej. Następnie trasa zmierzać będzie do Dębów Pamięci, które upamiętniają trzynastu Polaków zamordowanych w bestialski sposób. Wydarzenie zakończy się odczytaniem okolicznościowych przemówień, złożeniu wieńców, zapaleniu zniczy oraz odśpiewaniu hymnu państwowego.

materiał nadesłany / ONR Podkarpacie

03-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)