REKLAMA
REKLAMA

Inauguracja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2013 w Załużu

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. W tym roku otwarcie sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się tak, jak w roku ubiegłym na Podkarpaciu, jednak nie w Korczynie, a na trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej.

Nie minęło więcej jak osiem miesięcy między ostatnim wyścigiem, a już 18 i 19 maja kibice obejrzą 39 edycję Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Tegoroczna edycja rozegrana zostanie jako 1 i 2 runda GSMP oraz 3 i 4 runda Mistrzostw Słowacji. Po dwuletniej przerwie wyścig w Załużu powraca do kalendarza Mistrzostw Europy FIA CEZ Hill Climb Trophy i będzie jego drugą rundą.

Rekord trasy należy obecnie do Andreja Krajci, który formułą Lola F3000 wykręcił czas 2.16.511 na 4688 m trasie. W kategorii I, czyli samochodów z dachem, najszybszym kierowcą jest Marcin Bełtowski, który na zakończenie sezonu 2012 podczas pierwszego podjazdu wyścigowego 14 rundy GSMP, pobił rekord Mariusza Steca i pojechał 2.22.467.

Lista zgłoszeń do pierwszych rund górskich Mistrzostw Polski otwarta została w miniony poniedziałek 15 kwietnia. Zawodnicy w pierwszym terminie mogą zgłaszać się do 10 maja, do godziny 24.00. Pierwsze przecieki z listy zgłoszeń poznamy najwcześniej 11 maja, a już 15 maja kibice poznają pełną listę zgłoszeń wielkiego otwarcia sezonu GSMP 2013.

źródło: Biuro Prasowe GSMP 2013

18-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)